30. edycja Malta Festiwal Poznań nie odbędzie się w czerwcu

Miało być wyjątkowo, pięknie i jubileuszowo i… będzie, ale nie w czerwcu. Jubileuszowa, 30. edycja Malta Festival Poznań zostanie przesunięta z uwagi na pandemię koronawirusa.

Kultowy festiwal, który od 30 lat tworzy kulturalny Poznań i na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny stolicy Wielkopolski miał odbyć się w dniach 19-28 czerwca 2020. Niestety, z uwagi na pandemię koronawirusa, z którą zmaga się świat, mając na względzie bezpieczeństwo widzów, artystów i osób pracujących przy produkcji, organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu imprezy na inny termin.

Jak zapoewniają, wydarzenie z pewnością się odbędzie, gdy będzie to bezpieczne dla każdej ze stron.

“Nie kończymy prac nad 30. urodzinami Malty, w najbliższym czasie będziemy szukać nowych możliwości zorganizowania wydarzenia w przestrzeni pozbawionej ryzyka. Dołożymy wszelkich starań, by ta zmiana, wynikająca z globalnego kryzysu, w jak najmniejszym stopniu wpłynęła na program festiwalu. Wrócimy do Was z nowym, bezpiecznym scenariuszem imprezy, który opracujemy w dialogu z władzami Urzędu Miasta Poznania. “

Malta Festiwal

W komunikacie poinformowano także, że w tym roku zgłoszono aż 109 propozycji działań do programu Generator Malta od artystów z najróżniejszych stron świata. Z uwagi na tak duże zainteresowanie, podjęto decyzję o wyróżnieniu ośmiu projektów. Wszystkie zostaną zrealizowane w ramach 30. edycji festiwalu, gdy tylko zostanie ustalony nowy termin i forma organizacji.