Sądowe posiedzenie aresztowe w wersji online. Sprawca śmiertelnego wypadku aresztowany

Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawia, że część spraw przeniosło się do Internetu. Dzisiejsza technologia pozwala m.in. na przeprowadzenie sądowych posiedzeń aresztowych z zachowaniem dystansu społecznego i w wersji online. Tak było wczoraj w Poznaniu.

Posiedzenie dotyczyło sprawcy niedzielnego śmiertelnego wypadku na ul. Michałowo w Poznaniu. Po tym, jak prowadzony przez niego samochód z dużą prędkością uderzył w drzewo, pojazd został rozerwany na dwie części. Niestety, w wyniku wypadku zmarły dwie osoby – pasażerowie. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, a gdy został zatrzymany przez policję miał w organizmie ok. 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj, po raz pierwszy w Poznaniu odbyło się sądowe posiedzenie aresztowe z wykorzystaniem internetowego połączenia audio-wideo. Podejrzany przebywa obecnie w szpitalu z dozorem policjantów.

W warunkach sprzed pandemii, sędzia przyjechałby na oddział szpitalny i przeprowadził procedurę poprzedzającą decyzję Sądu. Z uwagi jednak na obecną sytuację epidemiologiczną zdecydowano się na transmisję i przeprowadzenie procedury zdalnie.

Po zakończeniu posiedzenia, funkcjonariusze dostarczyli dokumenty z sądu do szpitala, gdzie zostały podpisane. Następnie przetransportowali podejrzanego do Aresztu Śledczego, gdzie spędzi kolejne trzy meisiące.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.