Poznań okiem turysty

Co robić i co zobaczyć w Poznaniu? Co może nam zaoferować Poznań? Przede wszystkim urokliwe stare miasto, z pięknymi, kolorowymi kamieniczkami oraz ratuszem, który koniecznie należy odwiedzić. Jeżeli pogoda będzie sprzyjać, warto się wybrać nad Jezioro Maltańskie –– na spacer lub piknik. Co ciekawe, na jeziorze tym odbywają się różnego rodzaju zawody sportowe, takie jak […]

Co robić i co zobaczyć w Poznaniu?

Co może nam zaoferować Poznań? Przede wszystkim urokliwe stare miasto, z pięknymi, kolorowymi kamieniczkami oraz ratuszem, który koniecznie należy odwiedzić. Jeżeli pogoda będzie sprzyjać, warto się wybrać nad Jezioro Maltańskie –– na spacer lub piknik. Co ciekawe, na jeziorze tym odbywają się różnego rodzaju zawody sportowe, takie jak np. mistrzostwa świata w kajakarstwie.

Będąc w Poznaniu nie sposób nie odwiedzić Ostrowa Tumskiego, gdzie znajdziemy m.in. Archikatedrę Piotra i Pawła, określaną jako matkę wszystkich katedr. Kiedyś, na Ostrowie znajdowała się siedziba Mieszka I. Miłośnicy zwierząt mogą się wybrać do poznańskiego zoo, w którym znajdziemy jedną z największych w Europie kolekcję sów i ptaków drapieżnych. Fanów spacerów i militariów z pewnością zainteresuje Park Cytadela. Park zajmuje powierzchnię prawie 100 hektarów, a na jego terenie znajdziemy Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii Poznań. Spacerując po parku możemy znaleźć również amfiteatr, Młodzieżowy Dom Kultury i różne restauracje.

Obowiązkowym punktem, szczególnie dla rodzin z dziećmi, jest Rogalowe Muzeum. To właśnie w nim dowiemy się jak powstają Rogale Świętomarcińskie, posłuchamy historii i legend z nimi związanych, a także będziemy mogli dokonać degustacji świeżych wypieków. Kiedy już będziemy na rynku, przy okazji zwiedzania Rogalowego Muzeum, pójdźmy od razu obejrzeć poznańskie koziołki, będące najbardziej rozpoznawalnym symbolem miasta.

Turystyka sportowa

Miłośnicy sportu również znajdą w Poznaniu coś dla siebie. Fani Lecha Poznań z pewnością będą chcieli na żywo zobaczyć miejsce codziennych zmagań ulubionej drużyny. Natomiast osoby, które nie są aktywnymi kibicami, na pewno docenią możliwość zwiedzenia jednego z największych stadionów w Polsce. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość organizacji wycieczki z przewodnikiem. Podczas takiej wycieczki zostaniemy zapoznani z tajnikami funkcjonowania obiektu, za sprawą obejrzenia  m.in. loży prezydenckiej, sali konferencyjnej i oczywiście areny sportowej z poziomu boiska..

Osoby, które nie chcą poprzestać na obejrzeniu stadionu, mogą również wybrać się na mecz. Przed rozpoczęciem spotkania natomiast, dla zwiększenia emocji, można pokusić się o obstawienie wyniku. W Poznaniu znajdziemy kilku bukmacherów oferujących swoje usługi w wersji stacjonarnej. Jeśli jednak preferujemy typowanie przez internet, możemy skorzystać np. z usług PZBuk, wygodnie obstawiając zakłady za pośrednictwem internetu. Internetowi bukmacherzy pozwalają na szybki i łatwy dostęp do tabeli z wynikami, statystykami i przewidywaniami. Dzięki nim będziemy mogli śledzić, w jakiej kondycji znajduje się nasza ulubiona drużyna, np. Lech Poznań. Wybierając bukmacherów internetowych, takich jak wspomniany wcześniej PZBuk, możemy również liczyć na atrakcyjne bonusy, przeznaczone dla nowych klientów.