“Napisz do Palmiarni” – ostatnie dni konkursu dla dzieci i młodzieży!

Jeszcze tylko do czwartku, 30 kwietnia, można przesyłać swoje zgłoszenia w konkursie organizowanym przez Palmiarnię Poznańską “Napisz do Palmiarni”. Zadania konkursowe zostały dopasowane do dzieci i młodzieży w różnym wieku.

Palmiarnia Poznańska pozostaje zamknięta w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Wielu nie może doczekać się ponownego otwarcia, by móc podziwiać egzotyczne rośliny i spacerować wśród nich.

W oczekiwaniu na ten moment, Palmiarnia zachęca do udziału w konkursie dla dzieci i młodzieży.

Nie od dziś wiadomo, że z roślinami trzeba… rozmawiać. Wtedy rosną najlepiej, bo nie czują się samotne. W Palmiarni Poznańskiej roślin jest około 17 tysięcy, co oznacza, że pogawędka z każdą z nich jest wyjątkowym wyzwaniem nawet dla największej gaduły.

Właśnie dlatego powstał konkurs “Napisz do Palmiarni”, polegający na przygotowaniu pracy plastycznej lub pisemnej, by rośliny nie czuły się osamotnione.

Organizatorzy podzielili zadania według wieku poszczególnych uczestników:

Zadaniem dla najmłodszych dzieci jest narysowanie rośliny, którą chciałyby odwiedzić w Palmiarni, a dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat, rysunek, który przedstawia ich wyobrażenie o życiu i rozmowach roślin, gdy w Palmiarni nikogo nie ma.

Dzieci starsze oraz młodzież (do lat 15) powinny stworzyć twórcze prace pisemne, zawierające historie, które chcieliby roślinom opowiedzieć, gdyby tylko to było możliwe.

Szczegóły dotyczące poszczególnych zadań dostępne są na stronie internetowej.

Zdjęcia lub skany prac konkursowych wraz z formularzem zgłoszeniowym i oświadczeniem o przekazaniu praw autorskich należydo 30.04.2020 r. przesłać na adres: konkursy@palmiarnia.poznan.pl.