“Ciężarówka przełamała się na pół” – policja opisuje dzisiejszy wypadek na przejeździe kolejowym pod Poznaniem (Aktualizacja)

Wielkopolska policja podzieliła się krótką relacją ze wstępnych ustaleń dotyczących wypadku do jakiego doszło na przejeździe kolejowym w ciągu DW196 w Murowanej Goślinie/Bolechowie. Samochód ciężarowy wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus.

Do wypadku doszło około godziny 17:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym ominął czekające przed zamkniętym przejazdem kolejowym samochody i wjechał na tory, wprost pod rozpędzony szynobus. Obsługa pociągu nie miała szans na wyhamowanie na czas. Skład zatrzymał się dopiero za przejazdem.

Siła uderzenia była tak duża, że ciężarówka została przełamana na pół. Jak zaznacza policja, ustalono, że w chwili zdarzenia szlabany były opuszczone, a sygnalizacja świetlna nadawała czerwone światło.

W pociągu znajdowało się 15 osób wraz z obsługą. Kilka osób zostało rannych. Nie wiadomo, w jakim są stanie, podobnie jak nie jest znany stan kierowcy samochodu ciężarowego.

Policja poinformowała, że będzie wnioskować o areszt dla kierującego, który “złamał wszystkie zasady bezpieczeństwa i to w sposób rażący“.

AKTUALIZACJA (20:25)

Jak przekazał rzecznik policji, mł. insp. Andrzej Borowiak, poszkodowanych zostało 14 osób w tym 10 z lekkimi obrażeniami, 3 ze średnimi, 1 osoba jest w stanie ciężkim. Na miejscu lądowały 2 śmigłowce. 10 osób jest hospitalizowanych.