Do poznańskiego szpitala trafił respirator kupiony przez Caritas

Do poznańskiego szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej trafił jeden z dwóch pierwszych zakupionych przez Caritas Polska respiratorów. Łącznie organizacja zamówiła 100 takich urządzeń, które systematycznie będą docierały do Polski, a następnie do konkretnych placówek walczących z koronawirusem. W ramach kampanii #WdzieczniMedykom kupowane są również m.in. łóżka szpitalne i środki ochrony osobistej dla medyków, np. kombinezony ochronne i maski. 

Caritas Polska zamówiło łącznie 100 respiratorów brytyjskiej produkcji polecane przez środowisko medyczne. Pierwsze dwa dotarły już do Polski i zostały przekazane szpitalom zakaźnym w Warszawie oraz Poznaniu. Jest to respirator transportowy, dzięki czemu może być używany zarówno na miejscu w placówce, jak i podczas transportu chorego – także samolotem.

Urządzenie pomagające pacjentowi w oddychaniu jest jednym z kluczowych elementów pomocy udzielanej chorym na COVID-19, czyli choroby silnie atakującej układ oddechowy, dlatego szpitale na całym świecie cały czas się w nie zaopatrują.

“Mamy nadzieję i modlimy się o to, aby tej wysokospecjalistycznej pomocy potrzebowało jak najmniej chorych. Jednocześnie wiemy, że wysokiej jakości sprzęt, w połączeniu z wiedzą i umiejętnościami polskich lekarzy, pozwoli w razie potrzeby zapewnić najlepszą ochronę przed chorobą. Dlatego wspieramy polskie szpitale, które są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem”

ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska

Do placówki przy ul. Szwajcarskiej sprzęt przekazało Caritas Poznań w imieniu ogólnopolskiego oddziału organizacji.

Darowizny przekazywane w ramach kampanii #WdzieczniMedykom są przeznaczane na zakup sprzętu i wyposażenia potrzebnego w szpitalach leczących chorych z koronawirusem. Oprócz respiratorów są to m.in. łóżka szpitalne i środki ochrony osobistej dla medyków, np. kombinezony ochronne i maski.