TTB Session, czyli balkonowe koncerty na poznańskich Ratajach

Gdy koronawirus zamykał w domach kolejnych mieszkańców Europy, świat mógł oglądać filmy, zdjęcia i nagrania z tego, jak z kwarantanną radzą sobie różni obywatele. Najwięcej odzewu otrzymali Włosi, którzy wyszli na swoje balkony, by wspólnie śpiewać, koncertować i bawić się. W oparciu o inspiracje z włoskich osiedli, trzy dziewczyny z poznańskich Rataj stworzyły TTB Session, czyli Taras Towarzyski Balcony Session.

TTB Session to cykl koncertów odbywających się na balkonie mieszkania na 9. piętrze jednego z ratajskich bloków. Każdy jest transmitowany na żywo w internecie, dzięki czemu w wydarzeniu mogą uczestniczyć nie tylko sąsiedzi młodych poznanianek.

Monika, Kasia i Marta bardzo szybko rozpoczęły kampanię informacyjną, zapraszając do wspólnej zabawy poprzez media społecznościowe i plakaty w okolicy.

Pozytywne reakcji ze strony odbiorców po pierwszym koncercie zmotywowały je do dalszej pracy. Tym sposobem dziewczyny mają zaplanowane koncerty do połowy maja, a kolejne daty zapełniają się w kalendarzu coraz szybciej.

Na balkonowej scenie zagrali do tej pory: Kasia Tontor z Kacprem Grzanką czyli bujające RnB&Soul oraz DEPTERSi – moc elektrofunku i pozytywnej energii. W najbliższą sobotę odbędzie się koncert, który będzie połączeniem muzyki elektronicznej ze skrzypcami, czyli QLHEAD / CITAK.  

Każdy koncert jest transmitowany w mediach społecznościowych TTB Session.