Od dzisiejszej nocy obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu na ul. Gdyńskiej

Dzisiejszej nocy zmieni się organizacja ruchu w rejonie przebudowywanej ul. Gdyńskiej w Koziegłowach, przy skrzyżowaniu z ul. Piaskową.

Przebudowa ok. 1,2-km odcinka ul. Gdyńskiej rozpoczęła się pod koniec października. Docelowo, po rozbudowie, ul. Gdyńska będzie składała się z dwóch niezależnych jezdni, a każda z nich będzie miała dwa pasy ruchu. Powstaną również dwa ronda, zatoki autobusowe, chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie. Zakończenie inwestycji planowane jest w ostatnim kwartale 2020 r.  

Zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona w nocy z 4 na 5 maja. Na ul. Piaskowej obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy z możliwością wyjazdu w stronę Poznania bądź Wągrowca. Nie będzie możliwości skrętu z ul. Gdyńskiej w ul. Piaskową. Objazd dla osób chcących dojechać do ul. Piaskowej wyznaczono ul. Poznańską, która pozostaje w dalszym ciągu jednokierunkowa od ul. Gdyńskiej w stronę Piaskowej.

Tak jak do tej pory, ruch na ul. Gdyńskiej będzie możliwy w obu kierunkach, jednak w rejonie skrzyżowania z ul. Piaskową zostanie poprowadzony nową, zachodnią jezdnią ulicy. Dojazd do posesji dla mieszkańców ul. Gdyńskiej pozostanie zapewniony w śladzie istniejącej jezdni. Wykonawca umożliwi również pieszym bezpieczne dojście do nowego przystanku autobusowego na zachodniej jezdni ul. Gdyńskiej.

Na terenie całej inwestycji obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.