U bukmachera nie tylko sport

Choć zdecydowaną większość oferty firm bukmacherskich zazwyczaj stanowią zakłady sportowe, to jednak coś dla siebie znajdą również osoby, które nie interesują się sportem. U legalnych bukmacherów typować można bowiem wyniki wydarzeń politycznych, społecznych czy rozrywkowych.

Zakładanie się między ludźmi to historia stara jak świat i obecna jest w historii ludzkości od zarania dziejów. Chęć ryzyka i związany z tym dreszczyk emocji być może mamy zapisany w genach. I nawet jeśli zmieniały się obyczaje, a przede wszystkim narzędzia, jakie na przykład dziś daje technologiczny postęp, to chęć rywalizacji wciąż pozostaje niezmienna

pisała Anita Czupryn w swoim artykule dla portalu polskatimes.

Narzędzia te doskonale wykorzystują operatorzy zakładów bukmacherskich, które nieustannie podlegają rozwojowi. Zmianie uległ nie tylko sam sposób postawienia zakładu, który dzięki dostępnym platformom online i aplikacjom na telefon, nie wymaga już wizyty w punkcie stacjonarnym bukmachera, ale również przedmiot typowania. Zakłady, szczególnie w czasie pandemii, dotyczą już nie tylko wydarzeń sportowych, ale także innych dziedzin życia, które ze sportem nie mają nic wspólnego.

Co więcej, w związku ze zwiększeniem się liczby podmiotów oferujących legalne zakłady wzajemne (działających zgodnie z zapisami znowelizowanej ustawy hazardowej z 2017r.) znacznemu rozwojowi uległy również oferowane przez nich promocje. Dzięki nim, możliwe jest obecnie na przykład gratisowe typowanie wydarzeń, chociażby za darmowy zakład 25 lub 50 zł, otrzymywany za samo założenie konta bez wpłaty depozytu. Otrzymać można również bonus bez ryzyka  (aczkolwiek w odróżnieniu od freebetu, tu depozyt jest wymagany). Oznacza on, że bukmacher odda nam pieniądze jeśli postawiony kupon będzie przegrany. Zakład bez ryzyka także można wygenerować przy zakładaniu konta, szczególnie przy wykorzystaniu kody promocyjnego. 

Niesportowe zakłady wzajemne w ofercie legalnych bukmacherów

Zdecydowana większość legalnych bukmacherów, szczególnie obecnie, umożliwia swoim klientom obstawianie wyników wydarzeń politycznych, głównie wyborów. I tak u jednego z nich można typować, kto zwycięży w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2020 r.. Największym faworytem jest obecnie urzędujący prezydent Donald Trump (kurs 2,15) przed Mikiem Pencem (kurs 12,00) oraz Joe Bidenem (kurs 2,01). Na liście przygotowanej przez bukmachera znajdują się także bardziej oryginalne nazwiska. 250 zł za każdą postawioną złotówkę można będzie wygrać jeśli w Białym Domu w 2020 r. zamieszka George Clonney, 150 zł – Bill Gates, 250 zł – Arnold Schwarzenegger, zaś 400 zł – jeśli wybory wygra Kanye West.

Oczywiście w ofercie operatorów zakładów wzajemnych nie brakuje również polskiej polityki, zwłaszcza że w tym roku przewidziane są wybory prezydenckie. Obstawiać więc można, kto jesienią zostanie prezydentem Polski. Jak na razie, według oceny jednego z bukmacherów, większe są szanse Andrzeja Dudy (kurs 1,15).  Ten sam operator ma w swojej ofercie także zakład dotyczący daty zakończenia budowy Centralnego Portu Lotniczego. Można się założyć, czy obiekt zostanie ukończony do 2027zł – jeśli tak się stanie, bukmacher wypłaci 4 zł za każdą postawioną na to złotówkę, jeśli nie – 1,18 zł za każdą złotówkę.

W kręgu zainteresowań legalnych operatorów zakładów znajdują się także wydarzenia ze świata szeroko rozumianego show-biznesu. Jeden z nich wprowadził do swojej oferty zakład wzajemny dotyczący aktora, który zajmie miejsce Daniela Craiga w roli najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości – Jamesa Bonda. Na czele listy faworytów znajduje się Tom Hardy (kurs 4,00) przed Jackiem Hustonem (4,25) i Aidanem Turnerem (kurs 6,00). U tego samego operatora typować też można, czy do końca 2022 roku zostanie ujawniona tożsamość Banksy’ego? (tak – kurs 10.00, nie – kurs 1.01).

Inny z bukmacherów przygotował zaś dla swoich klientów szereg zakładów dotyczących możliwych wydarzeń w naszym kraju w 2020 r. Typować można, czy w 2020 r. zapadnie oficjalna decyzja o wyburzeniu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (tak – 7,75, nie – 1,05), czy kurs 1 Bitcoina przekroczy 20000$ wg Bitfinex przed 31.12.2020 (tak – 7.00, nie – 1.08), czy do końca 2020 r. Beata Szydło przynajmniej raz poprowadzi główne wydanie “Wiadomości” (tak – 97,75) lub jaka będzie uśredniona temperatura dobowa w maju 2020r. w Warszawie (poniżej 15.3 stopnia – kurs 1.80, 15.4 stopnia i powyżej – kurs 1.80).