Trwa przebudowa ul. Gdyńskiej. Jak przebiegają prace?

Trwa przebudowa ul. Gdyńskiej na odcinku od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach w gminie Czerwonak. Obecnie prace prowadzone są na wschodniej stronie ulicy oraz przy budowie zaplanowanych rond.

Prace mają zapewnić płynniejszy ruch na trasie wyjazdowej i wjazdowej do miasta. Przebudowa rozpoczęła się pod koniec października 2019 roku. Po jej zakończeniu ul. Gdyńska będzie dwoma niezależnymi od siebie jezdniami, po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Powstają również dwa ronda, które zapewnią większe bezpieczeństwo na skrzyżowaniach. W ramach inwestycji wykonywane są również zatoki autobusowe, drogi rowerowe, chodniki i oświetlenie trasy.

Do tej pory udało się już wykonać nową nawierzchnię jezdni na zachodniej części ulicy, na którą obecnie skierowano ruch kołowy. W ramach prac powstał nowy przystanek autobusowy w rejonie przystanku z ul. Piaskową. Jest on już czynny i mogą z niego korzystać pasażerowie.

Rozpoczęto prace wiązane z budową wjazdów na posesje poszczególnych mieszkańców jak i firm działających przy ul. Gdyńskiej, a także z budową chodników i przebudowaniem infrastruktury podziemnej. Prowadzone są również prace przygotowawcze pod budowę tzw. drogi rozprowadzającej (dodatkowego pasa ruchu) na terenie zabudowanym, gdzie przewidziano ekrany akustyczne.

Instensywne prace prowadzone są również w miejscach, gdzie powstają nowe ronda.

W ramach czasowej organizacji ruchu ul. Piaskowa jest drogą jednokierunkową. Ul. Gdyńska pozostaje przejezdna, ale obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz wyprzedzania.