Zmiana organizacji ruchu przy ul. Pobiedziskiej. Mieszkańcy mieli dość nieprawidłowo parkujących przyjezdnych

Na części ul. Pobiedziskiej wprowadzono zmiany w organizacji ruchu poprzez wprowadzenie „strefy zamieszkania”, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i uporządkowanie terenu osiedla.

Do tej pory osiedlowy teren przy ul. Pobiedziskiej bardzo często wykorzystywany był przez osoby przyjezdne jako darmowy parking, na którym mogą pozostawić swoje samochody i ruszyć do pracy czy na zajęcia. Przyczyniało się to do zwiększenia ruchu kołowego na osiedlowych ulicach, utrudnienia przejazdu, ograniczenia widoczności czy niszczenia infrastruktury chodnikowej i zieleni miejskiej. Brakowało także miejsc parkingowych dla mieszkańców.

Administracja osiedla mając na uwadze m.in. liczne głosy mieszkańców, wprowadziła „strefę zamieszkania” na odcinku od numer 1 do 18. Na całej długości drogi na tym odcinku obowiązuje ograniczenie maksymalnej prędkości do 20 km/h, a kierowcy mogą zatrzymywać się jedynie na wyznaczonych miejscach. Piesi mają możliwość poruszania się całą szerokości drogi i mają pierwszeństwo przed pojazdami.

Zmieniona organizacja ruchu już obowiązuje, jednak na razie straż miejska zapowiada „taryfę ulgową” dla osób, które nie stosują się do nowych przepisów obowiązujących na tej ulicy. Do końca tygodnia kierowcy będą upominani jedynie „żółtymi kartkami”.