Konkurs na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka już za kilka dni. W najbliższy poniedziałek zarówno te najmniejsze jak i nieco większe i starsze będą świętować w wyjątkowy sposób. Portal codziennypoznan.pl wraz z Muzeum Narodowym w Poznaniu postanowił zaprosić najmłodszych poznaniaków do zabawy połączonej z konkursem. Każdy będzie mógł stać się… artystą!

Nie od dziś wiadomo, że kreatywność i zdolności plastyczne dzieci mogą zachwycić. Najmłodsi mają także duże możliwości odtwarzania tego, co widzą. Właśnie dlatego portal Codzienny Poznań wraz z Muzeum Narodowym w Poznaniu zaprasza małych artystów do wspólnej zabawy połączonej z konkursem, w którym do wygrania będzie wyjątkowa nagroda dla całej rodziny.

Zadanie związane jest z tym, co dzieci mają opanowane niemal do perfekcji – kolorowaniem. Każdy będzie mógł stać się artystą i pokolorować obraz! Na naszym portalu udostępniamy grafiki do kolorowania. Nie są one jednak zwykłymi obrazkami – są odwzorowaniem obrazów pochodzących ze zbiorów Muzeum Narodowego oraz jednego z poznańskich kolekcjonerów.

Zadaniem dzieci będzie pokolorowanie obrazów starając się w jak największym stopniu odwzorować oryginał. W kolorowanki zamieniły się dzieła takich artystów jak: Orłowski („Kozak na koniu”), Sichulski (Anioł), Makowski (Maskarada), Łunkiewicz-Rogoyska („Miasteczko – Kazimierz nad Wisłą”) oraz Polanowski. Pierwsze cztery dostępne są w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu natomiast dzieła Polanowskiego pochodzą z prywatnej kolekcji.

(Kolorowanki są dostępne po kliknięciu w poniższą grafikę)

Konkurs skierowany jest do dzieci do 12. roku życia. Nagrodą będzie możliwość skorzystania przez zwycięzcę lub zwyciężczynię wraz z rodziną z prywatnego oprowadzania po Muzeum Narodowym w Poznaniu. To wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zbiorów i zadać pytania odnośnie kolekcji.

Konkurs trwa od dzisiaj (29 maja 2020 roku) do poniedziałku (1 czerwca 2020 roku), do godziny 24:00. Skany lub zdjęcia prac należy przesłać na adres mailowy redakcja@codziennypoznan.pl.

Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej w środę, 3 czerwca 2020 roku, na naszym portalu (codziennypoznan.pl). Prace oceniane będą przez Komisję Konkursową, która będzie zwracać uwagę m.in. na staranność wykonania oraz stopień odwzorowania oryginału.