Testowe przejazdy na tymczasowych buspasach na Naramowicach

Na czas prowadzonych prac ul. Naramowicka będzie zamknięta dla ruchu na dwóch odcinkach. Z uwagi na fakt, że to ważna część codziennego ruchu kołowego w mieście i możliwe jest powstanie większych niż zwykle korków w okolicy, podjęto decyzję o zachęcaniu poznaniaków do przesiadki na alternatywne środki transportu, w tym m.in. transport publiczny. By usprawnić przejazd […]

Na czas prowadzonych prac ul. Naramowicka będzie zamknięta dla ruchu na dwóch odcinkach. Z uwagi na fakt, że to ważna część codziennego ruchu kołowego w mieście i możliwe jest powstanie większych niż zwykle korków w okolicy, podjęto decyzję o zachęcaniu poznaniaków do przesiadki na alternatywne środki transportu, w tym m.in. transport publiczny.

By usprawnić przejazd autobusów, które zmienią swoją trasę w celu obsługi tej części miasta, a tym samym zwiększyć atrakcyjność takiej formy przemieszczania się po Poznaniu, wyznaczono tymczasowe buspasy na ul. Szelągowskiej, Murawa, Słowiańskiej, Serbskiej oraz nieco dalej – na ul. Stoińskiego i ul. Wiechowicza, by pasażerowie mogli przesiąść się na przystanku Kurpińskiego na Poznański Szybki Tramwaj. Sieć uzupełnia także buspas na ul. ks. Mieszka I (między ul. Słowiańską i ul. Pułaskiego w stronę centrum).

Wczoraj odbyły się przejazdy testowe autobusów, by sprawdzić rozwiązanie w praktyce, a także skontrolować przygotowaną infrastrukturę. Autobus przegubowy przejechał po wyznaczonych trasach kontrolując m.in. czas przejazdu oraz sytuację związaną z taką organizacją ruchu.