Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego nagrodziło wybitnego jazzmana

Serdecznie dziękuję za medal, który został mi przyznany za wytrwałą pracę. W pewnym sensie jest to dla mnie zaskoczenie, ale na pewno radość dla moich fanów – powiedział Adam Czerwiński, założyciel i właściciel AC RECORDS, który 28 maja br. został uhonorowany pierwszym medalem w życiu – „Labor Omnia Vincit” / „Praca Wszystko Zwycięża”, przyznawanym przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. W imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa, medal zawiesił Dominik Górny, Sekretarz Zarządu w towarzystwie Edmunda Dudzińskiego, dyrektora biura.

Znakomitego perkusistę, kompozytora, producenta i aranżera – Adama Czerwińskiego doceniono „za łączenie najlepszych tradycji polskiej muzyki jazzowej z brzmieniem kultury audiofilskiej o zasięgu światowym

cytując werdykt Kapituły, podkreślił w laudacji Górny.

Adama Czerwińskiego przyjęto do grona laureatów jednych z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie kultury przyznawanych przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego. Zaliczają się do nich tak wybitne artystyczne osobowości jak m.in.: Wojciech Karolak, Adam Makowicz, Jan A.P. Kaczmarek, Krzysztof Penderecki, Andrzej Wajda, Seong Jin-Cho oraz światowej sławy tenor, maestro Andrea Bocelli.

Do bycia laureatem Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, mogą rekomendować osoby zaufania publicznego, członkowie kapituły bądź sami laureaci. Zebrania kapituły odbywają się kilka razy w roku. Dyskusja o przyznaniu wyróżnienia dot. kwestii jakości, zasięgu oraz trwałości pracy społecznej, obywatelskiej, przedsiębiorczej i kulturotwórczej, którą wykonuje kandydat do nagrody. Chodzi o budowanie i promowanie wartości ponadczasowych, które są wzorem dla wielu pokoleń Polaków, Europejczyków i „obywateli świata”.

Wręczenie medalu i dyplomów odbyło się w siedzibie biura Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.