Zamiast wywieźć odpady ziemne, zasypali nimi okoliczną zieleń. Osiedlowa radna i ZZM z interwencją wobec PKP

W rejonie stacji Poznań-Strzeszyn prowadzone były prace remontowe przy torach. Odpowiedzialne za nie było PKP, które po zakończeniu remontu powinno uprzątnąć teren zieleni i prac. Niestety, zamiast wywieźć odpady w odpowiednie miejsce, postanowiono rozsypać je po okolicznym terenie pomiędzy drzewami, w wielu przypadkach zasypując istniejącą zieleń. Sprawą zainteresowała się radna Osiedla Strzeszyn, Dominika Zenka-Podlaszewska, która […]

W rejonie stacji Poznań-Strzeszyn prowadzone były prace remontowe przy torach. Odpowiedzialne za nie było PKP, które po zakończeniu remontu powinno uprzątnąć teren zieleni i prac. Niestety, zamiast wywieźć odpady w odpowiednie miejsce, postanowiono rozsypać je po okolicznym terenie pomiędzy drzewami, w wielu przypadkach zasypując istniejącą zieleń.

Sprawą zainteresowała się radna Osiedla Strzeszyn, Dominika Zenka-Podlaszewska, która odnotowała także, że z uwagi na rozsypaną ziemię i odpady, uschła część drzew. Radna zgłosiła sprawę do Zarządu Zieleni Miejskiej, który szybko podjął interwencję.

W odpowiedzi na zgłoszenie radnej podano, że przeprowadzona została wizja lokalna, podczas której potwierdzono problem niewłaściwego składowania odpadów. W okolicy remontowanego peronu znaleziono wiele zasypanych masami ziemnymi drzew, przez co doszło do ich uschnięcia lub zniszczenia. ZZM nie ma wątpliwości, że odpady pochodzą z wyrównywania terenu po pracach remontowych przy torowisku. Zauważono także zniszczone przez ciężki sprzęt krzewy oraz drogę, która powinna być wyrównana po zakończeniu robót, a taka zdecydowanie nie jest.

ZZM zgłosił sprawę PKP wzywając do natychmiastowego uprzątnięcia terenu. Wywiązanie się z obowiązku będzie nadzorowane i udokumentowane na fotografiach.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.