Zmiany komunikacyjne w weekend Bożego Ciała

W “długi weekend” 11-14 czerwca (czwartek-niedziela) przypadający w okresie Bożego Ciała transport publiczny funkcjonować będzie ze zmianami. Do niedzieli nie będzie jeździł nocny tramwaj 201. Z kolei na Jeżycach, w związku z remontem przez PKP wiaduktu zamknięty będzie przejazd ul. Kościelną.

W Boże Ciało (czwartek – 11 czerwca) obowiązywać będzie świąteczny rozkład jazdy. W piątek (12 czerwca) komunikacja funkcjonować będzie według sobotniego rozkładu jazdy. Z kolei w sobotę i niedzielę (13 i 14 czerwca) w transporcie będzie obowiązywał odpowiednio – sobotni i świąteczny rozkład.

W piątek (12 czerwca) po Bożym Ciele autobusy na większości linii podmiejskich będą kursować zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Na kilku liniach nastąpią zmiany. 

W nocy z 13 na 14 czerwca (sobota/niedziela) przywrócone zostanie funkcjonowanie podmiejskiej komunikacji nocnej. Zmiany dotyczą tylko i wyłącznie nocy z soboty na niedziele/święta.. 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie ZTM Poznań

Autobus za nocny tramwaj

Do nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15 czerwca) włącznie, nie będzie funkcjonowała linia tramwajowa nr 201. Związane jest to z koniecznością przeprowadzenia prac w rejonie wiaduktu kolejowego w ciągu trasy PST oraz w rejonie ronda Żegrze i trasy Kórnickiej (prace konserwacyjne sieci trakcyjnej). W zamian uruchomiona zostanie linia autobusowa “za tramwaj” T21 na trasie.

OS. SOBIESKIEGO – Szeligowskiego – Księcia Mieszka I – Pułaskiego – Roosevelta – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Al. Marcinkowskiego – Podgórna – Lewandowskiej – Dowbora-Muśnickiego – Kórnicka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Krzywoustego – Jantar – Brneńska – Milczańska – Inflancka – Piaśnicka – Chartowo – Żegrze – rondo Żegrze – rondo Starołęka – Zamenhofa – rondo Rataje – Jana Pawła II – Kórnicka – Dowbora-Muśnickiego – Lewandowskiej – Podgórna – Al. Marcinkowskiego – plac Wolności – Gwarna – Święty Marcin – rondo Kaponiera – Roosevelta – Pułaskiego – Księcia Mieszka I – Szeligowskiego – Szymanowskiego – Smoleńska – OS. SOBIESKIEGO

Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach na trasie oraz dodatkowo na przystankach Lechicka/Poznań Plaza zlokalizowanych przy trasie PST równolegle do przystanków tramwajowych oraz Rondo Żegrze na ulicy Hetmańskiej za zjazdem z ronda Żegrze w kierunku ronda Starołęka. 

Przesiadka między autobusami linii T21 i 237 w kierunku Rataj i Starołęki jest możliwa na przystanku Rondo Rataje.

Remont na Kościelnej

W kolejne weekendy aż do początku sierpnia prowadzone są prace remontowe w tunelu pod linią kolejową w ciągu ul. Kościelnej. Wiążą się one z zamknięciami ruchu pojazdów i okresowymi zmianami tras autobusów miejskich (164, 236, 246). 

Najbliższe zamknięcie planowane jest od czwartku 11 czerwca od godz. 6:00 do niedzieli 14 czerwca do godz. 22:00. Na czas prac utrzymany jest ruch pieszy tunelem. Objazd prowadzi ulicami: Poznańską, Pułaskiego i al. Wielkopolską.

Linia nr 164

PUSZKINA -… – Nad Wierzbakiem –  Wielkopolska – Pułaskiego – Dąbrowskiego – Kraszewskiego -… – KACZA

Linie nocne nr 236 i 246

POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Roosevelta – Pułaskiego – Wielkopolska – Nad Wierzbakiem -… – Literacka -… – Nad Wierzbakiem – Wielkopolska – Pułaskiego – Roosevelta – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY

Autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie objazdu. Trasa w rejonie przystanku Nad Wierzbakiem przebiegać będzie analogicznie jak dla linii nr 160. Na wysokości przystanku tramwajowego Most Teatralny na ul. Dąbrowskiego (w kierunku rynku Jeżyckiego) zlokalizowany zostanie przystanek tymczasowy.

Więcej informacji dotyczących funkcjonowania komunikacji publicznej można znaleźć na stronach ZTM i MPK