Sukcesy Szymona Brodziaka w USA

Polski fotograf Szymon Brodziak po raz kolejny potwierdził swoje miejsce w światowej czołówce twórców fotografi, zdobywając prestiżowe nagrody w Stanach Zjednoczonych!

Talent mistrza fotografi czarno-białej został nagrodzony przez amerykański magazyn All About Photo. Brodziak został fnalistą konkursu fotografcznego AAP, którego motywem przewodnim był Portret. Spośród ponad 2100 zdjęć przesłanych na ten konkurs z całego świata, Brodziak znalazł się w ścisłej czołówce 24 fotografów z Irlandii, Korei, USA, Niemiec, Włoch, Holandii, Węgier, Niemiec, Izraela, Francji, Belgii, którzy otrzymali to szczególne wyróżnienie – Particular Merit Mention. Nagrodzona praca znajduje się w złaczniku a poniżej sylwetka Szymona w AAP: https://www.all-about-photo.com/photographers/photographer/990/szymon-brodziak

Pod koniec maja 2020 roku juryInternational Photography Awards doceniło nadzwyczajną umiejętność polskiego fotografa do zatrzymania ruchu w jednym kadrze fotografcznym. Szymon Brodziak został wyróżniony konkursie One Shot: Movement, gdzie tytuł Honorable Mention otrzymało aż 6 fotografi z portfolio artysty w dwóch kategoriach: Fine Art oraz People (w załączniku).

https://www.photoawards.com/

Brodziak, jako jeden z nielicznych artystów, a także jako jedyny Polak został zaprezentowany w wiosennym katalogu Saatchi Art 2020. Współpraca polskiego artysty z tą prestiżową platformą sztuki trwa od premiery jego najnowszego albumu “What you see is who you are”, która odbyła się w Londynie, jesienią 2019 roku. Katalog Saatchi jest obecnie dystrybuowany w USA w ilości blisko 250 000 egzemplarzy. Jest również dostępny online:

https://issuu.com/saatchiart/docs/s1-20-linked/22

Te niezwykłe wyróżnienia zza oceanu utwierdzają Szymona Brodziaka w konsekwentnej realizacji swojej misji, którą jest tworzenie czarno-białych światów, opowiadanie historii zapisanych w kadrach fotografcznych. Wzbudzanie emocji i utrwalanie piękna, które dekoruje nasze wnętrza i wzbogaca nas samych.