Po trzymiesięcznej przerwie wznowiono międzynarodowe loty pasażerskie. Na Ławicy loty zainaugurował Wizz Air

Po trzymiesięcznej przerwie wznowiono dziś międzynarodowe loty pasażerskie. Pierwszy samolot w nowym reżimie sanitarnym z międzynarodową trasą wyruszył z lotniska Poznań-Ławica do Eindhoven. Lot realizowany był przez linię Wizz Air.

Linie lotnicze przeprowadziły i wciąż wprowadzają nowe zasady związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym i reżimem sanitarnym. Dziś pierwszym po trzymiesięcznej przerwie samolotem, który wbił się w powietrze wylatując z poznańskiej Ławicy był Airbus linii Wizz Air na trasie Poznań-Eindhoven.

“Mimo że filtry HEPA znajdujące się we wszystkich samolotach Wizz Air odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,97 proc. wirusów i bakterii, załoga oraz pasażerowie zostaną zobowiązani nosić maski podczas całego lotu. Personel pokładowy będzie rozdawał każdemu pasażerowi chusteczki dezynfekujące. W celu zmniejszenia kontaktu fizycznego, zachęca się do płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Z samolotów zostaną usunięte magazyny pokładowe”

Wizz Air

Wizz Air zapewnia, że będzie kontynuować rygorystyczny dzienny harmonogram czyszczenia całej floty, z dezynfekcją samolotu zgodnie z oficjalnymi wytycznymi.

Jak poinformował port lotniczy Poznań-Ławica, z możliwości wylotu z Poznania do Eindhoven skorzystało dziś 39 pasażerów. Bilety sprzedano 50 osobom, ale część z nich zrezygnowała z podróży i nie pojawiła się na lotnisku.

Z Eindhoven do Poznania przyleciały za to 74 osoby (bilety sprzedano 94 osobom).