Termy Maltańskie w nowej odsłonie. Ponowne otwarcie już jutro

Po trzech miesiącach przerwy Termy Maltańskie znów zaproszą gości w swoje progi. Okres przymusowego zamknięcia ze względu na stan epidemii w Polsce wykorzystano na przeprowadzenie planowanych wcześniej prac. Dzięki temu od jutra odwiedzający będą mogli korzystać ze Strefy Aquaparku Term Maltańskich w nowej odsłonie.

Z uwagi na ograniczenia wynikające z sytuacji epidemiologicznej w Polsce, Termy Maltańskie podobnie jak inne tego typu obiekty musiały zostać zamknięte. Podjęto decyzję o wykorzystaniu tego czasu na przeprowadzenie planowanych prac, dzięki czemu nie było konieczne ponowne zamykanie obiektu w pierwotnym terminie realizacji inwestycji.

W marcu rozpoczęto rearanżację Strefy Aquaparku, która objęła rozbudowę elementów wystroju i architektury, a także liczne nowe atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Motywem przewodnim wystroju stały się zielone ściany z naturalnej roślinności wraz z motywami drewnianymi. Jak informują Termy Maltańskie, to największa tego typu aranżacja w Polsce. Zielone ściany stanowią łącznie prawie 300 metrów kwadratowych powierzchni, czyli prawie 8 tysięcy doniczek z roślinnością. Użytkownicy mogą odpoczywać m.in. na drewnianych leżankach.

Wyróżniono także „Zielony Zakątek”, który powstał w pewnym oddaleniu od głównych atrakcji, by stać się strefą odpoczynku.

Z kolei „Złote kaskady” mają przypominać grotę lub jaskinię i zawierają trzy przelewowe baseny kaskadowe z hydromasażami i leżankami wodnymi.

Pamiętano również o najmłodszych. W miejscu statku pirackiego powstał nowy plac zabaw z armatkami wodnymi, tunelami ze strumieniami wodnymi.

Ponowne otwarcie Term Maltańskich zaplanowano na piątek, 19 czerwca.