Otwarcie autorskiej restauracji Jakuba Reszki – „Orzeł i Reszka”

Na gastronomicznej mapie Poznania pojawiło się nowe miejsce – restauracja Orzeł i Reszka przy ul. Zwierzynieckiej rozpoczęła swoją działalność w czasie, gdy inni zmagają się ze skutkami epidemii koronawirusa. Czy to dobry moment na otwieranie biznesu? Czas pokaże, ale duże zainteresowanie w dniu otwarcia sugeruje, że właściciele mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość. Pomysł otwarcia restauracji zrodził sie z dwojakiej potrzeby, dla Jakuba była to chęć firmowania swojego warsztatu w autorskim miejscu. Jednak nie powstał by lokal gdyby nie jego wspólnika, który zapragnął rozwijać swoją gastronomiczną karierę. Na swoim koncie ma legendarną Świętą Krowę, Tapastę, a teraz Orła & Reszkę. Podobno to jeszcze nie koniec apetytu na nowe miejsca w Poznaniu.

Jakub Reszka znany z programu Top Chef po kilku latach od przeprowadzki do Poznania w końcu spełnił swoje marzenie o otwarciu własnej restauracji. Przy ul. Zwierzynieckiej 30/31 można spędzić czas przy dobrym jedzeniu i w stylowym wnętrzu. Przy tworzeniu autorskiego menu Reszka wykorzystał swoje doświadczenie i połączenia smaków. Karta dań to podróż po najróżniejszych zakątkach świata, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Restauracja oferuje zarówno śniadania i lunche, jak i dania i potrawy, które sprawdzą się jako obiad czy kolacja.

Top Chef w swojej restauracji podaje zarówno polskie klasyki takie jak schabowy z mizerią czy maczanka po krakowsku, jak i owoce morza inspirowane kuchnią śródziemnomorską, meksykańskie quesadille czy angielski klasyk, czyli Fish & Chips. Nie brakuje także dań, które przypadną do gustu wegetarianom.

Otwarcie restauracji miało miejsce w sobotę, 20 czerwca. O tym, jak wielu ludzi wiedziało, że dla Jakuba Reszki autorska restauracja to marzenie można było przekonać się m.in. po liczbie osób, które odwiedziły go w tym dniu, by pogratulować mu sukcesu. Był to pierwszy test dla załogi restauracji Orzeł i Reszka, z którym dobrze sobie poradziła.

Od poniedziałku z menu zapoznają się już pierwsi goście, którzy codziennie mogą liczyć na nową ofertę lunchową.