Radni podjęli decyzję w sprawie miejskiego programu in vitro. Dofinansowanie będzie można uzyskać także w kolejnych latach

Poznańscy radni przyjęli dziś uchwałę w sprawie kontynuacji miejskiego programu in vitro, który wspiera finansowo pary zmagające się z problemem niepłodności, które starają się o dziecko. Do tej pory od początku funkcjonowania programu, na świat przyszło dzięki niemu ponad 200 małych poznaniaków.

Program “Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2021-2024” będzie kontynuacją programu rozpoczętego w sierpniu 2017 roku. Dzięki dofinansowaniom do zabiegów in vitro, na świat przyszło już ponad 200 dzieci. Kolejne urodzą się wkrótce.

Program skierowany jest do par, które posiadają dokumentację medyczną potwierdzającą bezskuteczne staranie się o dziecko i leczenie niepłodności, zamieszkują na terenie Poznania i odprowadzają tu podatek, a wiek kobiety powinien mieścić się w granicach 20-43 lata.

W programie biorą udział trzy placówki: Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, InviMed  Europejskie Centrum Macierzyństwa Poznań, oraz Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian 4. 

Pary, które zakwalifikują się do programu, mogą liczyć na 5 tys. zł dofinansowania – maksymalnie trzykrotnie (czyli do trzech zabiegów).

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Poznania radni podjęli decyzję o przyjęciu programu na kolejne lata. Dzięki temu pary starające się o dziecko będą miały szansę na uzyskanie dofinansowania w ciągu  najbliższych 4 lat.