Ponad 520 milionów złotych dla wielkopolskich samorządów w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych

Do wielkopolskich samorządów trafi łącznie 526 milionów złotych w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Wsparcie finansowe ma trafić do każdego powiatu, gminy i miasta na prawach powiatu. Poznań otrzyma ponad 90 milionów złotych.

Fundusz Inwestycji Samorządowych ma pomóc samorządom w utrzymaniu planowanych inwestycji przyczyniających się do rozwoju regionu, których realizacja stanęła pod znakiem zapytania w związku z kosztami, jakie samorządy poniosły w wyniku pandemii koronawirusa. Będzie to bezwzrotne wsparcie, które trafi do wszystkich samorządów w Wielkopolsce.

Wysokość wsparcia zależy od kilku czynników w tym m.in. zamożności gmin i powiatów, relacji wydatków majątkowych oraz wartości planowanych inwestycji. Dotacje wyniosą od 500 tysięcy złotych do ponad 93 milionów złotych.

Inwestycje, które otrzymają dofinansowanie to m.in. inwestycje wodociągowe, infrastrukturalne, kanalizacyjne czy remonty placówek oświatowych.

Łącznie Wielkopolska otrzyma 526 mln złotych, z czego najwięcej, bo 93,5 miliona złotych trafi do Poznania. Powiat poznański może liczyć z kolei na 74,8 mln złotych.

“Każdy samorząd w Wielkopolsce może zawnioskować o środki i je otrzyma. Nabór odbędzie się w sierpniu, a wypłaty planujemy na wrzesień”

Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski