Podgrzewana murawa na stadionie przy ul. Droga Dębińska już wkrótce

Murawa boiska na stadionie przy Drodze Dębińskiej będzie podgrzewana, dzięki czemu obiekt spełni kolejny wymóg dotyczący możliwości rozgrywania spotkań w ramach I ligi piłkarskiej, a tym samym Warta Poznań będzie mogła wrócić do swojego „ogródka”.

Zadanie będzie ułatwione, bowiem od kilku lat pod płytą boiska znajduje się już odpowiednia instalacja, która jednak nigdy nie została jeszcze podłączona na stałe do źródła ciepła, by uruchomić system podgrzewania murawy. Zadanie będzie kolejnym, które ma pozwolić na spełnienie warunków stawianych obiektom, na których rozgrywane są mecze pierwszej ligi piłkarskiej.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, która niedawno zrealizowała inwestycję dotyczącą oświetlenia stadionu, ogłosiła już przetarg na wykonawcę zadania związanego z podgrzewaniem murawy.

Inwestycja obejmie budowę wolnostojącego jednokondygnacyjnego budynku węzła cieplnego, w którym będą mogły być zamontowane urządzenia techniczne do instalacji elektroenergetycznej, wodociągowej i  kanalizacji sanitarnej oraz do instalacji służącej podgrzewaniu murawy.

Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 128 dni na realizację zlecenia od momentu uzyskania wykonalnej decyzji o pozwoleniu na budowę.

Zakończenie wszelkich prac powinno nastąpić do połowy listopada 2020 roku.