Bieg na Tak odbędzie się w innej niż zwykle odsłonie. Rozpoczęły się zapisy na IX edycję wydarzenia

Można już zapisywać się na 9. edycję Biegu na Tak Run of Spirit, który w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, odbędzie się w innej niż zwykle formie. Zamiast wspólnego grupowego biegu, uczestnicy będą biec w pojedynkę, z rodziną lub mniejszych grupach, a następnie wszyscy będą mogli oglądać swoje zmagania w Internecie. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i dodatkowych atrakcji.

Bieg na Tak organizowany jest w Poznaniu od 2012 roku, inspirowany imprezą biegową odbywającą się w Berlinie. Co roku nad Jeziorem Maltańskim Stowarzyszenie na Tak zaprasza do udziału we wspólnej zabawie sportowej, w której nie ma przegranych – liczy się przede wszystkim udział, poczucie wspólnoty i wznajemny szacunek. W biegu startują wszyscy chętni, bez względu na wiek, płeć i kondycję. Osoby pełnosprawne rywalizują z niepełnosprawnymi. To wydarzenie, które uczy tolerancji, szacunku i wzajemnego zrozumienia, a także buduje wspólnotę i przeciwdziała wykluczeniu społecznemu. W czasie Biegu nie brakuje także dodatkowych atrakcji i zabaw.

Jednocześnie, impreza ma charakter także charytatywny – wpłaty zebrane w ramach opłaty startowej przekazywane są na realizację celów statutowych Stowarzyszenia, głównie na wypoczynek wakacyjno-rehabilitacyjny dla swoich podopiecznych.

Tegoroczny Bieg na Tak miał odbyć się w maju. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że zawodnicy nie mogli stanąć na starcie. Organizatorzy nie chcieli jednak rezygnować z corocznej tradycji, dlatego podjęto decyzję o zmianie formuły i daty wydarzenia.

Choć nie będzie możliwe wspólne spotkanie się wszystkich na starcie, to każdy chętny może pobiec. Bieg zostanie zorganizowany w formie… online, a właściwie półonline. Aby wziąć w nim udział należy dokonać zapisu poprzez elektroniczny formularz dostępny na stronie wydarzenia, a następnie pobiec i zmierzyć swój czas poprzez aplikację biegową lub stoperem. Wszystko to 3 października 2020 roku. Każdy wystartuje w godz. 9:00-20:00 na wybranym przez siebie dystansie w dowolnym miejscu. Zawodnicy będą przesyłać filmiki, zdjęcia i wyniki do organizatorów, dzięki czemu możliwe będzie “wspólne, choć osobno” branie udziału w imprezie. Biec można indywidualnie lub z rodziną lub małą grupą przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Organizatorzy planują również konkursy z nagrodami oraz łączenie się z zawodnikami przy pomocy social media i komunikatorów.

Zapisy potrwają do końca sierpnia 2020 roku. Formularz i potrzebne informacje dostępne są online.