Strażnicy miejscy i policjanci w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą

Wraz z rozpoczęciem wakacji rozpoczęły się także akcje związane z zapewnieniem ich bezpiecznego przebiegu. Zarówno policjanci jak i strażnicy miejscy spotykają się m.in. z wypoczywającymi na terenie poznańskich kąpielisk, przypominając o zasadach i zachowaniach, które pozwalają na zmniejszenie ryzyka tragedii. Przypominane są podstawowe zasady kąpieli, w tym przede wszystkim zwracanie uwagi na wybieranie miejsc dozwolonych […]

Wraz z rozpoczęciem wakacji rozpoczęły się także akcje związane z zapewnieniem ich bezpiecznego przebiegu. Zarówno policjanci jak i strażnicy miejscy spotykają się m.in. z wypoczywającymi na terenie poznańskich kąpielisk, przypominając o zasadach i zachowaniach, które pozwalają na zmniejszenie ryzyka tragedii.

Przypominane są podstawowe zasady kąpieli, w tym przede wszystkim zwracanie uwagi na wybieranie miejsc dozwolonych i objętych nadzorem ratownika. Należy także unikać nagłego ochłodzenia organizmu, a także samotnych kąpieli.

Funkcjonariusze przestrzegają przed zabawą w wodzie w miejscach niestrzeżonych i niebezpiecznych, w tym takich jak np. Rzeki, glinianki czy stawy.

Najmłodszym rozdawano opaski na rękę w jaskrawożółtym kolorze, na którym można umieścić telefon kontaktowy lub adres opiekunów. To bardzo pomocne w sytuacji, gdy dziecko się zagubi np. na plaży.

Wszystkim rozdawano także broszury informacyjne i okolicznościowe przypinki.