Studio Browar Wakacje / Zdrowie i Uroda

Już w najbliższy piątek, 10 lipca, pierwszy w tym roku odcinek cyklu Studio Browar Wakacje! W tym tygodniu głównym tematem naszych rozmów będzie zdrowie i uroda, ale porozmawiamy również m.in. o bezpieczeństwie w czasie wakacyjnego wypoczynku i tym, jak dawniej wyglądał Stary Browar. Wszystko to realizowane na żywo, na oczach publiczności, w studiu plenerowym na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru.

Studio Browar Wakacje to program telewizyjny realizowany w plenerowym studio na oczach publiczności. Będzie to już druga edycja projektu portalu Codzienny Poznań, w której chętni mogą dosłownie patrzeć nam na ręce w czasie pracy. To świetna okazja, by zobaczyć co dzieje się po drugiej stronie kamery w czasie nagrania. W rolę prowadzących wcielą się nasi dziennikarze: Anna Drzazga, Zbigniew Kopeć, Patrycja Rygusiak oraz Tatiana Sokołowska
 
Program realizowany będzie na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru w każdy piątek o godzinie 17:00. W tym tygodniu głównym wątkiem odcinka będą zdrowie i uroda, jednak porozmawiamy również na wiele innych tematów.
 
Tegoroczne wakacje są dopiero w fazie początkowej, ale by przywoływały jedynie pozytywne i dobre wspomnienia, trzeba pamiętać o zadbaniu o to, by były bezpieczne. Na ten temat porozmawiamy z Darią Panek-Płókarz, autorką bloga Poznańska Spacerówka oraz Konradem Pierzchalskim, ratownikiem medycznym, którzy opowiedzą o wspólnym projekcie „Pomogę, bo mogę”. Akcja jest cyklem rozmów o bezpieczeństwie oraz dobrych praktykach i zasadach, o których należy pamiętać w lesie, nad wodą, w czasie podróży i podczas wakacyjnych zajęć i wojaży. Nie zabraknie również wątku pierwszej pomocy, której nauczyć się mogą nawet najmłodsi.
 
Pozostając w temacie wakacji, podczas programu naszym gościem będzie także Marta Kabsch, koordynator ds. PR Starego Browaru, która opowie o tegorocznych atrakcjach w ramach akcji „Lato w Parku”. W tym roku organizatorzy ponownie zapraszają m.in. na regularne ćwiczenia jogi, treningi siłowe oraz kino plenerowe. Nie brakuje również oferty koncertowej, a nowością jest oprowadzanie z przewodnikiem po zakamarkach Starego Browaru.
 
Zanim wybierzemy się na wycieczkę, warto poznać także historię tego miejsca. Wielu poznaniaków nie pamięta już jak wyglądał rejon ul. Półwiejskiej i Kościuszki zanim pojawił się Stary Browar. Podczas piątkowego odcinka w naszym cyklu historycznym Studio Browar Historia będzie można sobie o tym przypomnieć. Zbigniew Kopeć opowie o historii tego obszaru, browarze, który niegdyś stanowił ważny element gospodarki Poznania oraz o tym, jak powstawało Centrum Sztuki i Handlu, które nawiązuje do historii nie tylko architekturą.
 
Będzie również muzycznie – z Piotrem Kończalem porozmawiamy na temat trwającej tegorocznej edycji festiwalu Cały Poznań Ukulele. Wydarzenie, które z każdą kolejną edycją zdobywa coraz większą popularność nie tylko wśród poznaniaków, w tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, odbywa się w wersji online. Jakie problemy stworzyło to dla organizatorów i co znalazło się w programie?
 
Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że lato częściej pokazujemy więcej ciała niż w ciągu pozostałych miesięcy. O tym, jak i kiedy zadbać o skórę oraz zbędne owłosienie porozmawiamy z Pauliną Pocztą z CosmoMedical, która opowie o depilacji laserowej. Kto może korzystać z takiego zabiegu i dlaczego jest to wygodne rozwiązanie? Czy depilacja laserowa boli i kiedy najlepiej się do niej przygotować?
 
Mówiąc o ciele nie można również zapomnieć o czynniku zdrowotnym. Dr n. med. Dawid Murawa, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego przybliży temat trudny, ale zdecydowanie nie tabu, czyli onkologię. W naszym studio poruszy m.in. temat profilaktyki oraz leczenia, a także etapu po terapii. Nie da się ukryć, że kobiety zwykle bardziej niż mężczyźni przeżywają konsekwencje choroby związane z wyglądem i urodą. Lekarz przybliży temat, o którym wielu boi się mówić, choć zdecydowanie nie powinno.
 
Łącząc zdrowie i w pewnym stopniu także urodę z dr n. med. Dariuszem Godlewskim z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej SA (OPEN) porozmawiamy również o ranach odleżynowych, obalając mit o tym, że ich leczenie to walka z wiatrakami. Jak sobie radzić z tym trudnym problemem, czy można mu zapobiegać i czego unikać, by nie pogorszyć sprawy?
 
O profilaktyce dla ciała i duszy i zasadzie „w zdrowym ciele zdrowy duch” opowie z kolei Ina Rybarczyk, blogerka i ambasadorka Starego Browaru, która specjalizuje się w temacie zdrowego trybu życia. Na swoim koncie ma dwie książki kucharskie. Podczas programu porozmawiamy również o pozytywnym wpływie jogi na ciało i umysł człowieka.
 
Podczas naszego programu opowiemy także historię Laury Włodarczyk, trzylatki będącej podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Dziewczynka zmaga się z szeregiem chorób i schorzeń, w tym m.in. padaczką, zaburzeniem mielinizacji istoty białej, opóźnionym rozwojem psychomotorycznym i niedotlenieniem ośrodkowego układu nerwowego. Z jej mamą, Zuzanną Włodarczyk oraz Joanną Wawrzyniach, przyjaciółką rodziny porozmawiamy nie tylko o formach pomocy i wsparcia dla dziecka, ale także o tym, jak wiele można nauczyć się od trzylatki, która nie traci nadziei i swoją energią potrafi dodać sił najbliższym nawet w najtrudniejszych momentach.
Miłośnicy różnych i… nietypowych form podróżowania będą mogli posłuchać o wiatrakowcach, czyli wyjątkowo zgrabnych maszyn, którymi można podróżować bez obawy o korki na drogach. Patryk Kazimierski z firmy Aviation Artur Trendak opowie o maszynie polskiej produkcji, która podbija także rynki zagraniczne. Czym są te “małe helikoptery” i co należy zrobić, by zasiąść za jego sterami. Tego będzie można dowiedziec się podczas piątkowego programu.
Zgodnie z zapowiedziami, w każdym odcinku naszego programu pojawią się również krótkie poradniki z zakresu kulinariów i serii „zrób to sam”. Pierwsze z nich już w piątek.
 
Serdecznie zapraszamy nie tylko do oglądania Studio Browar Wakacje przed monitorami i ekranami, ale także na Dziedzińcu Starego Browaru. Początek już w piątek, 10 lipca, o godzinie 17:00.
___
Partnerami projektu są: Sinner Club, Smart Design Expo, Stary Browar i Śliwocki Home.
AKTUALIZACJA (10 LIPCA 2020 roku)
UWAGA!
Z uwagi na złe warunki atmosferyczne, program będzie realizowany u naszego partnera, w ogródku Sinner Club.