IMGW ostrzega przed burzami w Wielkopolsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami, jakie są spodziewane na terenie całej Wielkopolski. Wydano ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje na terenie powiatów: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński i złotowski.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Z kolei ostrzeżenie drugiego stopnia będzie obowiązywać w pozostałych regionach Wielkopolski: gnieźnieński, gostyński, jarociński, kaliski, Kalisz, kępiński, kolski, Konin, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, Leszno, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, Poznań, poznański, rawicki, słupecki, średzki, śremski, turecki i wrzesiński.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad.

Oba ostrzeżenia obowiązują od godziny 14:00 w piątek, 10 lipca, do 1:00 w sobotę, 11 lipca.