Straż miejska podsumowała ubiegły tydzień. Ponad 1100 zgłoszeń od mieszkańców

W minionym tygodniu służba dyżurna straży miejskiej przyjęła 1153 zgłoszenia, spośród których najwięcej po raz kolejny dotyczyło nieprawidłowości w parkowaniu. Funkcjonariusze dużo czasu poświęcili również na sprawy związane z II turą wyborów prezydenckich. Mieszkańcy zgłaszali także prośby o interwencje związane ze zwierzętami oraz ochroną środowiska i gospodarką odpadami.

Jak przyznają strażnicy miejscy, choć służba dyżurna przyjęła od 6 do 12 lipca 1153 zgłoszenia od mieszkańców, to sprawy związane z II turą wyborów prezydenckich zdecydowanie zdominowały ubiegły tydzień. Funkcjonariusze zajmowali się m.in. transportem pakietów zwrotnych w głosowaniu korespondecyjnym do OKW, transportem dodatkowych kart do głosowania do poszczególnych komisji na terenie miasta, a także zapewnieniem porządku na terenie MTP, gdzie do jednej z hal zwożono wszystkie protokoły i pozostałe dokumenty.

Strażnicy interweniowali w sprawie 548 zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania. Mieszkańcy zgłaszali problemy na terenie całego miasta. W 29 przypadkach ignorowanie przez kierowcę przepisów ruchu drogowego skończyło się odholowaniem pojazdu na parking strzeżony. Takie zakończenie interwencji czekało tych, których nieprawidłowo zaparkowany pojazd zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników dróg lub tamował ruch.

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy zgłosili także 79 spraw związanych z zaniedbaniami z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Strażnicy prowadzili również wzmożone kontrole w rejonie Jarmarku Świętojańskiego sprawdzając m.in. pozwolenia na obrót napojami alkoholowymi, czystość okolicznych uliczek oraz przypadki zakłócania ciszy i porządku publicznego.

Aż 172 interwencje w ubiegłym tygodniu dotyczyły zwierząt. Mieszkańcy najczęściej prosili o pomoc w związku z bezpańskimi psami lub dzikami, które podchodziły pod zabudowania.

Strażnicy miejscy prowadzili także szereg działań profilaktycznych związanych z rozpoczęciem wakacji letnich i bezpiecznym wypoczynkiem. Jednocześnie cały czas przypominają także mieszkańcom i turystom o zasadach i obowiązkach wynikających z wciąż obowiązującego stanu epidemii w Polsce.