Już jutro kolejna aukcja lokali użytkowych ZKZL

Już jutro odbędzie się aukcja lokali użytkowych ZKZL. Tym razem obejmie ona 31 lokali w atrakcyjnych lokalizacjach. Najemcy mogą liczyć na znaczne obniżki czynszów.

Będzie to pierwsza w tym roku aukcja wynajmu lokali użytkowych. Tym razem obejmie 31 lokali o zróżnicowanym metraży, za to z niskimi cenami wywoławczymi czynszu.

Zainteresowanych mogą skusić atrakcyjne lokalizacje, także w centrum miasta, m.in. przy ul. Woźnej, św. Marcin, Ratajczaka czy Taczaka. Na liście jest także lokal po dawnej restauracji Savoy przy pl. Waryńskiego na Ogrodach. Lokale nadają się na działalność handlowo-usługową i gastronomiczną.

Z uwagi na sytuację na rynku przedsiębiorców i nieruchomości, ZKZL znacząco obniżył ceny wynajmu.

Stawki czynszu są dużo niższe od proponowanych najemcom przed pandemią. W niektórych przypadkach cena wywoławcza jest niższa nawet o 60 złotych za 1 m2  i dotyczy to atrakcyjnych lokalizacji. Na potrzeby aukcji lokali użytkowych znacząco zmniejszyła się również kwota wadium, która zaczyna się od 300 złotych.

Aukcja, odbędzie się w Domu Aukcyjnym ADAM’s w sali numer 7 i będzie prowadzona z uwzględnieniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, dlatego ZKZL apeluje, by w aukcji uczestniczyły tylko te osoby, które wpłaciły wadium i są zainteresowane wynajęciem lokalu.