Przedstawiciele osiedli z najwyższą frekwencją wyborczą na spotkaniu z władzami miasta

Przedstawiciele osiedli Strzeszyn i Ławica, które odnotowały najwyższe frekwencje wyborcze podczas II tury wyborów prezydenckich, spotkały się dziś z władzami miasta, by odebrać gratulacje, a także omówić m.in. kwestię “odbioru” nagród, czyli nowych drzew, jakie już jesienią przybędą na obu osiedlach.

Zachęcając do jak najliczniejszego pójścia na wybory podczas II tury, która odbyła się 12 lipca, władze Poznania obiecały posadzenie nowych drzew na osiedlu, które odnotuje najwyższą frekwencję. Liczba drzew miała odpowiadać procentowej wartości frekwencji.

Po niedzielnym głosowaniu okazało się, że najwyższy odsetek uprawnionych do głosowania skorzystało ze swojego prawa na Ławicy. Frekwencja wyniosła tam 82,88%. Na drugim miejscu znalazł się Strzeszyn z wynikiem 82,48%. Ze względu na bardzo małą różnicę między pierwszą a druga pozycją, a także bardzo dobry wynik ogólny, podjęto decyzję, by nagrodzić nie jedno, a dwa najlepsze osiedla.

Dziś w Urzędzie Miasta Poznania przedstawiciele obu osiedli spotkali się z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem oraz jego zastępcą Mariuszem Wiśniewskim. Prezydent podziękował za zaangażowanie w wybory podkreślając, że wynik frekwencyjny jest imponujący. Jednocześie przyznał, że w przyszłości Miasto chce organizować podobne akcje, by zachęcić wyborców do głosowania.

Łącznie w Poznaniu przybędzie z tego powodu 166 drzew- po 83 na Ławicy i Strzeszynie. Sadzenie zaplanowano na jesień, kiedy to jest najlepszy okres na tego typu zabiegi. Co ważne, rośliny będą miały zapewnioną opiekę pielęgnacyjną ze strony Miasta przez pierwsze lata.

Wśród gatunków, które mogą zostać posadzone na zwycięskich osiedlach, są m.in. kasztanowiec czerwony, platan, dąb czy lipa.