Strefa Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu nie zacznie obowiązywać jesienią

Strefa Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu zostanie wprowadzona później niż początkowo planowano. Powodem jest złożenie odwołania przez jednego z uczestników postępowania przetargowego, a tym samym przesunięcie dnia podpisania umowy z wykonawcą, z uwagi na konieczność przeprowadzenia procedury odwoławczej.

Początkowo Strefa Płatnego Parkowania miała zacząć obowiązywać od 1 października. Po rozstrzygnięciu przetargu, jeden z jego uczestników zdecydował się na skorzystanie z prawa do odwołania od wyniku rozstrzygnięcia. Procedura odwoławcza została zakończona przez Krajową Izbę Odwoławczą, która uznała, że przetarg został przeprowadzony w prawidłowy sposób.

Choć rozstrzygnięcie oznacza, że możliwe jest podpisanie umowy z wybranym wykonawcą, czyli firmą KBU Sp. Z o.o., to całość sprawiła, że proces został opóźniony. Umowa będzie podpisana pod koniec lipca, a realizacja zamówienia, czyli montaż i uruchomienie automatów parkingowych oraz wdrożenie projektu stałej organizacji ruchu na ulicach Wildy i Łazarza ma potrwać do 6 miesięcy.

Oznacza to, że uruchomienie Strefy Płatnego Parkowania będzie możliwe dopiero na początku 2021 roku.

ZDM będzie na bieżąco informować o harmonogramie zaplanowanych prac i zmian.