Na ponad miesiąc zamkną fragment ulicy Głogowskiej

Jak informuje ZDM, na podstawie komunikatu wykonawcy prac, w związku z kolejnym etapem przebudowy Rynku Łazarskiego, konieczne jest zamknięcie fragmentu ul. Głogowskiej w kierunku centrum miasta wzdłuż przystanku tramwajowego.

Przystępujemy do robót polegających na wpięciu nowobudowanej sieci wodociągowej obsługującej mieszkańców rynku Łazarskiego w istniejącą sieć biegnącą w ul. Głogowskiej. W związku z tym konieczne będzie zamknięcie jezdni ul. Głogowskiej biegnącej w kierunku centrum. Zamknięcie nastąpi w poniedziałek, 20 lipca o godz. 9.00, po porannym szczycie komunikacyjnym i potrwa do 24 sierpnia.

firma Skanska, generalny wykonawca robót na rynku Łazarskim

Z ruchu wyłączony będzie odcinek o długości około 100 metrów – pomiędzy przejściami dla pieszych na wysokości ul. Emilii Sczanieckiej i tym za przystankiem tramwajowym w stronę centrum.

Jadąc od strony ul. Hetmańskiej przed zamkniętym odcinkiem zapewniona będzie możliwość zawrócenia na wysokości ul. Chłodnej. Możliwość tę przygotowano głównie dla okolicznych mieszkańców.

Na czas trwania robót zalecane jest poruszanie się do centrum wyznaczonymi objazdami.

Przejeżdżając przez wiadukt Kosynierów Górczyńskich najlepiej skręcić w lewo w ul. Ściegiennego, następnie w prawo w ul. Arciszewskiego i dalej Reymonta, by wrócić na Głogowską przez ul. Wyspiańskiego. By dojechać do centrum można też skorzystać z ul. Grunwaldzkiej.

Jadąc ul. Głogowską należy pamiętać, że na dużym jej fragmencie nie ma możliwości skrętu z niej w lewo. Żeby dostać się na ul. Kasprzaka czy Matejki trzeba skręcić w ul. Krauthofera, Dmowskiego, Hetmańską i po przejechaniu przez skrzyżowanie z ul. Głogowską skręcić w ul. Kasprzaka.

W przypadku jazdy ul. Głogowską i przejechaniu skrzyżowania z ul. Hetmańską należy skręcić w prawo w ul. Klaudyny Potockiej, następnie w lewo w ul. Lodową i w ul. Stablewskiego, którą przetnie się ul. Głogowską i dojedzie do ul. Kasprzaka.

Dla jadących od strony ronda Starołęka, Wildy lub Dębca sugerowany jest przejazd przez ul. Kolejową, gdzie z ul. Gąsiorowskich można skręcić w ul. Głogowską na wysokości Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Kierowcy jadący ul. Głogowską od centrum w kierunku ul. Hetmańskiej napotkają na wysokości prac na zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu. Piesi nie będą mogli przejść wzdłuż zamkniętego odcinka jezdni ul. Głogowskiej – będą musieli poruszać się naokoło prowadzonych prac. Tramwaje będą jeździć bez zmian i zatrzymywać się na wszystkich przystankach.