Poznań w najpopularniejszym czeskim programie podróżniczym

Poznań będzie jednym z tematów najpopularniejszego czeskiego podróżniczego programu czeskiej telewizji – “Bedekr”. Gospodarzem odcinka jest aktor Martin Písařík, który opowie o najciekawszych atrakcjach Poznania i okolicy. Zdjęcia potrwają kilka dni.

“Bedekr” jest czeskim programem, w którym znani aktorzy prezentują ciekawe miejsca do zwiedzania. W poprzednich sezonach prezentowano m.in. Niemcy, Austrię, Francję i Włochy. Najnowszy będzie poświęcony Polsce, a jeden z odcinkó skupi się na Poznaniu i okolicach w Wielkopolsce.

Zdjęcia do programu powstają m.in. w centrum stolicy Wielkopolski – na Starym Rynku, Ostrowie Tumskim czy Bramie Poznania. Nie zabraknie także placu Wolności, placu Mickiewicza, Rogalowego Muzeum Poznania oraz Starego Browaru.

Jak wyjaśnia Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, emisja programu planowana jest dopiero za kilka miesięcy co oznacza, że Czesi prawdopodobnie obejrzą odcinek z Poznaniem w roli głównej przed kolejnym sezonem turystycznym. Urzędnicy liczą, że do tego czasu sytuacja epidemiologiczna w Europie się uspokoi, a program zachęci turystów do odwiedzin Wielkopolski.

Producenci programu chcą skupić się w tym sezonie na pokazaniu Czechom, że udane wakacje czy urlop nie musi oznaczać dalekich podróży – wystarczy odwiedzić sąsiadów. Łącznie pokazanych zostanie 12 miast i regionów w Polsce. Pierwsze zdjęcia już się odbyły we Wrocławiu. Poza Poznaniem swoje odcinki mają mieć: Zakopane, Warszawa, Szczecin, Toruń z Bydgoszczą, Jelenia Góra, Trójmiasto, Katowice, Łódź i Białystok.

Według szacunków, jeden odcinek obejrzy od 300 do 400 tys. widzów.