21. PKO Poznań Maraton nie odbędzie się w 2020 roku!

21. PKO Poznań Maraton nie odbędzie się w tym roku. Organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu imprezy na przyszły rok z uwagi na sytuację epidemiologiczną na świecie.

To już kolejna impreza sportowa, która z powodu pandemii koronawirusa nie odbędzie się w tym roku. Wcześniej przeniesiono na 2021 rok m.in. Półmaraton Poznań. Teraz poinformowano, że zaplanowany na jesień PKO Poznań Maraton także zostanie przeniesiony na przyszły rok.

Będzie to pierwszy raz w historii imprezy, kiedy nastąpi roczna przerwa między edycjami, jednak organizatorzy podkreślają, że najważniejsze jest dla nich zdrowie uczestników i osób przygotowujących i zabezpieczających wydarzenie. Z uwagi na pandemię oraz związane z nią ograniczenia m.in. co do liczby zawodników, odstąpiono od przeprowadzenia 21. edycji biegu w tym roku.

Jak informuje Miasto, na zaplanowany na 18 października Maraton zapisało się już 1761 chętnych, spośród których 1193 miało nadany numer startowy. Biegacze, którzy są już na liście startowej na tegoroczny bieg mogą przenieść swoją opłatę na nowy termin lub zawnioskować o zwrot wpisowego.  Wszystkie informacje i odpowiednie wnioski dostępne są na kontach zawodników na stronie internetowej Poznań Maraton.

Jednocześnie organizatorzy zapowiadają, że wkrótce przedstawią szczegóły akcji PKO Poznań Virtual Run, który będzie „wirtualnym biegiem”, w ramach którego chętni, przy użyciu odpowiedniej aplikacji, będą mogli wystartować i pobiec samodzielnie na dystansach 5 km, 10 km, półmaratonu i maratonu.