Stadion na Golęcinie gotowy do przyjęcia zawodników. Ogłoszono pierwszą gwiazdę Poznań Athletics Grand Prix 2020

Na poznańskim Golęcinie zakończyły się prace modernizacyjne na głónym stadionie lekkoatletycznym. Już za dwa miesiące obiekt stanie się areną zmagań uczestników Poznań Athletics Grand Prix 2020. Ogłoszono już pierwszą gwiazdę mityngu.

W ramach modernizacji wymieniono m.in. nawierzchnię bieżni, a także nowe rozbiegi do innych konkurencji – skoku wzwyż, skoku o tyczce czy rzutu oszczepem. Powstała również nowa rzutnia do rzutu młotem i dyskiem.

Przeprowadzenie prac było konieczne, by obiekt spełniał wymogi stawiane organizatorom ważnych imprez lekkoatletycznych, w tym Mistrzostw Polski i międzynarodowych mityngów lekkoatletycznych. Dzięki temu poprawi się komfort i bezpieczeństwo zawodników podczas treningów i zawodów. Zyskają również widzowie, dla których imprezy staną się bardziej widowiskowe.

Prace na głównym stadionie dobiegły już końca i od jutra, 31 lipca, kluby sportowe i osoby trenujące indywidualnie powrócą na treningi w tym miejscu.

Już 11 września na stadionie odbędzie się Poznań Athletics Grand Prix 2020, na który można już kupować bilety. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi związanymi z SarsCov-2 na golęciński stadion będzie mogło wejść ponad 1000 osób. Zakup biletów na mityng jest możliwy wyłącznie online za pośrednictwem platformy ToBilet.pl do wyczerpania miejsc. Dzieci do lat 3 oraz osoby niepełnosprawne mają darmowy wstęp.

Cały czas trwają prace przy budowie stadionu rozgrzewkowego, czyli boiska piłkarskiego z infrastrukturą lekkoatletyczną, które powstaje na niezagospodarowanej dotąd działce między ul. Niestachowską a stadionem głównym. Poza boiskiem do dyspozycji zawodników będzie także czterotorowa bieżnia poliuretanowa wraz z infrastrukturą do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku i pchnięcia kulą.  Prace mają zakończyć się w sierpniu.

Poznańskie Ośrodki Sportui Rekreacji ogłosiły już pierwszą gwiazdę Poznań Athletics Grand Prix 2020. Będzie to sprinterka Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka.

To jedna z czterech “Aniołków Matusińskiego”, mistrzyni Europy z Berlina 2018 w sztafecie 4x400m z czasem 3:26,59. Wraz z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Anną Kiełbasińską i Justyną Święty-Ersetic ustanowiły rekord Europy podczas światowych zawodów IAAF w Jokohamie (maj 2019). Podczas Mistrzostw Świata w Dosze (2019) zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x400m z wynikiem 3:21,89. Patrycja jest zawodniczką AZS Poznań. Jej życiowe rekordy to: 51,31 (2015) – bieg na 400 metrów (stadion) oraz 52,51 (2017) – bieg na 400 metrów (hala).

POSiR