Studio Browar Wakacje / Sport i rekreacja

Wakacje już na półmetku, a my nie zwalniamy tempa i zapraszamy na kolejny odcinek naszego wakacyjnego programu telewizyjnego Studio Browar Wakacje, który w tym tygodniu upłynie pod znakiem Sportu i Rekreacji. Porozmawiamy m.in. o tym jak zadbać o formę jednocześnie korzystając z rekreacji, jak promować kulturę fizyczną wśród społeczeństwa, jak ciekawie spędzić czas z rodziną rozwiązując zagadki i łamigłówki i jakie atrakcje przygotowano na 25. Jubileuszowe Święto Bamberskie, które odbędzie się już w ten weekend.

To kolejny tydzień, w którym zapraszamy do naszego plenerowego studia telewizyjnego, które stworzyliśmy na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru. To również okazja, by zobaczyć m.in. jak powstaje program i jak wygląda praca na planie.

Programy odbywają się co piątek od godziny 17:00. W rolę prowadzących wcielają się nasi dziennikarze: Kamil Czajkowski, Anna Drzazga, Zbigniew Kopeć, Patrycja Rygusiak oraz Tatiana Sokołowska.

Tematem najbliższego odcinka będzie „Sport i rekreacja”.

Mark Sawala, właściciel sklepu Hulajwrotki oraz Adam Knop, czyli „Król Wrotek” opowiedzą o różnego rodzaju hulajnogach i wrotkach. Te „klasyki” znane z dzieciństwa zdecydowanie mają ogromną i wciąż powiększającą się bazę fanów także wśród dorosłych. Król Wrotek, uczestnik Mistrzostw Świata w wrotkarstwie w Chinach opowie także o swojej przygodzie.

Skoro wrotki, to także i ich siostry, czyli rolki. Z Krzysztofem Plichem, Mistrzem Polski w jeździe na rolkach porozmawiamy o tej formie sportu i rekreacji. Czy to prawda, że jeździć na nich można nauczyć się w każdym wieku?

Omówimy również możliwości wzmocnienia swojego ciała i mięśni i poprawienia wyglądu sylwetki oraz swojego samopoczucia.  Paulina Zaleszczak z Siłowni & Fitness Studio Harder wyjaśni m.in. co to formuła HIIT i skąd jej popularność. Zdradzi też jak mierzyć efektywność treningów bez konieczności wchodzenia na wagę.

Gdy już się wzmocnimy, można sprawdzić się w siłowaniu na rękę, czyli armwrestlinguMirosław Hertmanowski, wicemistrz Europy w tej dyscyplinie opowie o niej i swoich osiągnięciach. Nie wszyscy wiedzą, że to oficjalna dyscyplina sportu i to bardzo dynamiczna i widowiskowa. W ostatnich latach zdobywa również coraz większą popularność w Polsce.

Z Nikodemem Wróblem, wielokrotnym uczestnikiem Runmageddonu porozmawiamy m.in. o zbliżającej się tegorocznej edycji wydarzenia i swoich doświadczeniach z trasy. Dlaczego Runmageddon to poza świetną zabawą także prawdziwy sprawdzian siły i charakteru?

O tym, w jaki sposób dawniej dbało się o aktywność fizyczną w społeczeństwie i co robi się w tym zakresie dzisiaj porozmawiamy z Dariuszem Gorczyńskim z Wielkopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Jaka jest rola towarzystwa i jakie ma plany na najbliższą przyszłość? Jak sport promowało się dawniej?


Gdy już mówimy o tym, co było „dawniej” to warto posłuchać i zobaczyć nieco historii Poznania i tradycjach bamberskich, które wciąż są obecne w poznańskiej kulturze. Z Arletą Kolasińską z Fundacji Artystyczno-Edukacyjnej Puenta porozmawiamy o 25. Jubileuszowej edycji Święta Bamberskiego, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia. W tym roku obchody będą miały formę wesela Bamberskiego, któremu będzie towarzyszyć szereg atrakcji. Tradycyjne stroje bamberskie będzie można zobaczyć także nieco wcześniej – podczas naszego programu.


Planując nie tylko najbliższy, ale także pozostałe weekendy czy drugą połowę wakacji, warto skorzystać z tego, co jest niemal na wyciągnięcie ręki. Artur Krzysztofiak z Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej opowie jak turystycznie można odkrywać Wielkopolskę. Nie trzeba jechać na drugi koniec świata, by się zrelaksować, zobaczyć piękno natury, pozwiedzać zabytki czy skorzystać z dodatkowych atrakcji i form rekreacji – zarówno dla aktywnych jak i tych, którzy wolą spokojniejsze spędzanie czasu wolnego.

Ciekawych atrakcji i pomysłów na rodzinną zabawę nie brakuje również w Poznaniu. Małgorzata i Sławomir Adamek z Escape Arena Poznań opowiedzą o ciekawej formie rozrywki dla rodzin czy grupy znajomych. Jakie mają dostępne pokoje zagadek? Który lubią najbardziej, a który najchętniej wybierają uczestnicy zabawy? Na czym polega fenomen escape roomów?

Tradycyjnie w naszym programie pojawi się również pasmo historyczne. W tym tygodniu wraz ze Zbigniewem Kopciem przedstawimy historię poznańskich trolejbusów – od pierwszej linii do ostatniego kursu. Wspomnimy również tragiczną katastrofę, którą utajniły władze PRL.


Nie zabraknie także filmowych poradników z zakresu kulinariów i „zrób to sam”.

Serdecznie zapraszamy nie tylko do oglądania Studio Browar Wakacje przed monitorami i ekranami, ale także na Dziedzińcu Starego Browaru. Początek już w piątek, 31 lipca, o godzinie 17:00.

___

Partnerami projektu są: Sinner Club, Smart Design Expo, Stary Browar, Śliwocki Home i VW Poznań