Zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego potrącenia ośmiolatki na ul. Opolskiej

Sąd okręgowy w Poznaniu wydał wyrok w sprawie śmiertelnego potrącenia ośmiolatki na skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Jesionowej, do którego doszło pod koniec listopada 2019 roku.

Tragedia rozegrała się 28 listopada 2019 roku na skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Jesionowej. Ośmiolatka przechodziła wraz z mamą przez przejście dla pieszych w okolicy szkoły. Obie miały zielone światło. Dziewczynka została potrącona przez samochód kierowany przez 69-latkę, która – jak ustalili śledczy – wjechała na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Pomimo reanimacji dziecka nie udało się uratować.

Kierująca samochodem była trzeźwa. Początkowo pojawiły się informacje o tym, że jeszcze na miejscu zdarzenia tłumaczyła, że oślepiło ją światło. W późniejszych zeznaniach nie powtórzyła tej wersji. Przyznając się do winy twierdziła, że była przekonana, że jest zapalone zielone światło dla samochodów, jednak nie potrafiła wyjaśnić na jakiej podstawie miała takie przekonanie.

Dziś sąd okręgowy w Poznaniu wydał wyrok w tej sprawie. Kobieta została skazana na półtora roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Oprócz tego na rzecz dwóch pokrzywdzonych zarządzono nawiązki po 50 tysięcy złotych. Zastosowano również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 15 lat.

Prokurator wnioskował o dwuletnie pozbawienie wolności, natomiast obrońca kobiety o roczne. Kobiecie groziła kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wyrok nie jest prawomocny.