“Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko” – wspólna akcja Policji i SOK

Pomimo wielu akcji prewencyjnych, a także zabezpieczeń, znaków ostrzegawczych i przede wszystkim, obowiązujących przepisów drogowych, na przejazdach drogowo-kolejowych wciąż dochodzi do wypadków, które w wielu sytuacjach kończą się tragicznie. W ostatnim czasie poznańscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą “Bezpieczny Przejazd – Szlaban na Ryzyko”.

Działania przeprowadzone były przy współpracy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu.

Funkcjonariusze przeprowadzali rozmowy z uczestnikami ruchu drogowego – zarówno tymi zmotoryzowanymi jak i pieszymi – na temat bezpieczeństwa na przejazdach i przejściach strzeżonych i niestrzeżonych.

Wskazywano na zagrożenia związane z nieprawidłowym poruszaniem się w obrębie przejazdów, a także przekazywano materiały informacyjne poświęcone tematowi.

Przypominano, że kierujący pojazdem zbliżając się do torów ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, a przed wjechaniem na tory upewnić się, czy nie zbliża się żaden pociąg. Szczególnie uważać należy w czasie niesprzyjających warunków pogodowych, takich jak np. mgła i ograniczona przejrzystość powietrza.

Kierujący musi również pamiętać, że ma obowiązek prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy.

Policja zapowiada kontynuację tego typu działań.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.