Kolejny miesiąc ćwiczeń na poligonie w Biedrusku – będzie głośno

Jak informuje Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, przez cały sierpień na terenie poligonu w Biedrusku będą prowadzone strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki. Dla mieszkańców okolicy oznacza to możliwy hałas i odgłosy wybuchów i strzałów.

Strzelania i ćwiczenia realizowane będą od poniedziałku do soboty w godz. 08:30-15:00 i 20:00- 02:00.

Ponadto na terenie poligonu Biedrusko realizowane są całoroczne polowania indywidualne i zbiorowe na terenie obwodów łowieckich nr 116, 181 i 186 kół łowieckich nr 79 “Orzeł”, nr 81 “Drop” i nr 86 “Sokół”.

W trosce o bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, miłośników przyrody, turystów oraz ludzi szukających wrażeń i rozrywki, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przypomina o zasadach obowiązujących na terenie poligonu, który stanowi teren zamknięty Resortu Obrony Narodowej. Przemieszczanie się po jego terenie może odbywać się tylko na podstawie przyznanych uprawnień (przepustek), a rejestracja obrazu i dźwięku na terenie poligonu jest zabroniona.

Na terenie poligonu nie są wytyczone żadne drogi publiczne, drogi leśne dopuszczone do ruchu publicznego, drogi/ścieżki rowerowe, szlaki turystyczne, trasy edukacyjne, itp., a wszelkie formy rekreacji i turystyki są zabronione.

Odcinek „Pierścienia rowerowego dookoła Poznania” przebiegający po drodze asfaltowej Złotniki-Biedrusko uległ likwidacji w dniu 22.12.2018 r., a przemieszczanie się tą trasą jest traktowane jak wykroczenie.

Znajdujący się na terenie poligonu Rezerwat Przyrody „Śnieżycowy Jar”, który był otwarty dla społeczeństwa w terminach 29.02.-01.03., 07.-08.03. oraz 14.-15.03.2020 r. pozostaje zamknięty do kolejnego kwitnienia śnieżycy wiosennej, tj. do przełomu zimy i wiosny w 2021 r., kiedy to ponownie będą wyznaczone terminy dostępu.