Na sportowo, kulturalnie, smacznie i turystycznie – jak spędzić sobotę w Poznaniu?

Sportowe emocje, spotkania z kulturą, dobre jedzenie i odkrywanie ciekawych miejsc i zakamarków to jedynie kilka propozycji na spędzenie soboty w Poznaniu.

Po wczorajszej wygranej i awansie Warty Poznań do Ekstraklasy, emocje sportowe w Poznaniu nie ustają – o 8:00 na terenie Pływalni Letniej na Chwiałce rozpocznie się kolejna edycja turnieju siatkówki plażowej Chwiałka Volley 2020. Weźmie w niej udział ponad 150 uczestników. Jako pierwsze do rywalizacji staną panie. Decydujące starcia zaplanowane są na godzinę około 14:30.  Także w sobotę, o godzinie 13:00 rozpocznie się turniej mikst, czyli par mieszanych. W tej kategorii mecze finałowe odbędą się około godziny 18:00. Panowie będą rywalizować jutro.

Dziś nie tylko pierwszy dzień sierpnia, ale także pierwszy dzień i weekend tegorocznej edycji cyklu Kulturalny Stary Rynek. O godzinie 10:00 będzie można się dowiedzieć „Co w trawie piszczy podczas spektaklu na Dziedzińcu Urzędu Miasta. Wieczorem w tym samym miejscu, w godzinach 20:30-21:30 będzie tanecznie – Dixie Company zaprosi na klasykę cyklu, czyli Swingującą Starówkę.

Także o 10:00 rozpocznie się pierwszy ze spacerów (drugi o 12:00) w ramach nowego letniego cyklu Starego Browaru, czyli oprowadzania z przewodnikiem po zakamarkach kultowego centrum sztuki i handlu. To ciekawa propozycja zarówno dla mieszkańców miasta jak i turystów, a także spojrzenie na kultowe już miejsce na mapie Poznania poprzez pryzmat historii, detali i… zakamarków.

Będąc na miejcu warto rónież zajrzeć na Food Park Open Air. Wydarzenie nie jest typową imprezą foodtruckową. Skierowane jest przede wszystkim do osób, które cenią sobie gastronomię w stylu „slow food” i nie boją się próbować autorskiej kuchni. Wszystko to w niezobowiązującej atmosferze i parkowej scenerii. Wystawcy, wśród których znajdą się zarówno małe jak i duże restauracje, prezentują m.in. autorskie interpretacje fast-foodów, kuchnię wege, a także produkty lokalnych wytwórni i gospodarstw.

Chętni na spotkanie ze sztuką powinni również zajrzeć do Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru, gdzie odbywa się wystawa finałowych prac Konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę 2019.

Warto również pozwiedzać miasto z innej perspektywy – np. z pokładu zabytkowego pojazdu można również korzystając z linii turystycznych na terenie miasta. To ciekawa atrakcja turystyczna, która pozwala na zwiedzanie miasta w nietypowy sposób. Na poznańskie ulice wyjeżdżają zarówno zabytkowy tramwaj jak i autobus, które kursują trasami prowadzonymi przez charakterystyczne i ważne turystycznie lub historycznie dla miasta.

Dziś rozpoczyna się również 3. edycja festiwalu teatralnego Na Wolnym Powietrzu, który będzie się odbywać na terenie Poznania, Murowanej Gośliny i Koziegłów. Każdy z teatrów, którego artyści zaprezentują się przed publicznością, będzie odnosił się do wielkiej literatury takich twórców jak Homer, Goethe czy Orwell. Pierwsze spotkanie z tegoroczną edycją już jutro, 1 sierpnia, w Murowanej Goślinie, gdzie Teatr Biuro Podróży zaprezentuje „Carmen Funebre” o godzinie 21:00.