Będą nowe regulaminy dla poznańskich parków i zieleńców

Będą nowe regulaminy parków i zieleńców w Poznaniu – taką informację przekazał zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski, w odpowiedzi na interpelację radnego Łukasza Kapustki. Mają być one z jednej strony uniwersalne, z drugiej dostosowane do poszczególnych obszarów.

Radny Łukasz Kapustka zwrócił się do prezydenta Poznania z interpelacją, w której zawnioskował o uchwalenie regulaminu dla parku na osiedlu Orła Białego. Park powstał dzięki środkom Rady Osiedla Żegrze oraz Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.  Od tego czasu jest chętnie wykorzystywany przez okolicznych mieszkańców.

Pomimo tego, nadal nie posiada jednak regulaminu parkowego. Radny zwrócił się z wnioskiem o przygotowanie i przedłożenie takiego dokumentu.

Na interpelację odpowiedział zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski. Jak wskazał, obecnie prowadzone są prace nad wypracowaniem nowych, uniwersalnych zasad dla parków i zieleńców w Poznaniu. Nowe przepisy mają być z jednej strony uniwersalne, z drugiej dostosowane do specyfiki danego terenu.

Jak zapewnił, gdy tylko prace dobiegną końca, regulaminy po uchwaleniu będą umieszczone w poszczególnych lokalizacjach.