Ognisko koronawirusa w zakładzie drobiarskim i kilkuset zarażonych. Będą kolejne masowe testy wśród mieszkańców

W ostatnich dniach zauważalny jest duży wzrost zakażeń wykrytych na terenie Wielkopolski. W większości dotyczą one powiatu ostrzeszowskiego, gdzie pojawiło się kolejne ognisko epidemiologiczne – dotyczy ono przedsiębiorstwa przetwórstwa drobiu w Mikstacie.

Do tej pory potwierdzono już około 200 zakażeń. Ustalono, że źródłem pojawienia się wirusa w zakładzie był jeden z pracowników, od którego zakazili się pozostali. Udało się przebadać już wszystkich pracowników – kilkuset z nich wciąż czeka na wyniki.

W związku z pojawieniem się kolejnego ogniska na terenie powiatu, wojewoda wielkopolski podjął decyzję o udostępnieniu mobilnego punktu poboru wymazów na terenie miejscowości Mikstat. Testy w formie „drive-thru” będzie można wykonać tam w piątek, po wcześniejszej rejestracji w sanepidzie. W poniedziałek i wtorek punkt będzie dostępny w Ostrzeszowie.

Do bezpłatnych badań mogą się zgłaszać wszystkie osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie z uwagi na objawy lub kontakt z innymi zakażonymi osobami, a także te, które „odczuwają niepokój” związany z dużą liczbą zakażeń w okolicy i możliwość zakażenia.