Rusza remont na ul. Karmelickiej. Będzie ładniej i wygodniej

Rozpoczyna się remont ulicy Karmelickiej w Poznaniu, dzięki czemu będzie ona bardziej komfortowa dla użytkowników, a jednocześnie, zwiększy się poziom estetyki w okolicy.

Dziś rozpoczną się prace związane z remontem chodnika po wschodniej stronie ulicy, na odcinku od ul. Królowej Jadwigi do skrzyżowania z ul. Krakowską wraz z obrębem skrzyżowania.

Obecna nawierzchnia składająca się z płytek i kostki mozaikowej, będzie zebrana i przewieziona do magazynu ZDM do ponownego użycia. Nowy chodnik będzie wybudowany z szarych płytek 20×20 ułożonych w romb, które będą stanowić główną część ścieżki, czyli środek chodnika. Po bokach zostaną ułożone płytki typu „infuła”, a następnie kostka kwadratowa 10×10 typu „plaza nowa” o ciemniejszej barwie. Nowa nawierzchnia zapewni większy komfort i bezpieczeństwo poruszania się po niej pieszych.

W ramach prac, przestrzeń pomiędzy głównym chodnikiem, a krawężnikiem zostanie odbrukowana, a szeroki pas, jaki powstanie dzięki temu przy jezdni zmieni się w miejsce nowej zieleni. W planach są nasadzenia dwóch platanów wschodnich oraz kwitnących krzewów i bylin.

Wraz ze stworzeniem nowej zieleni przyulicznej, zmieni się sposób parkowania na ulicy. Docelowo kierowcy będą parkować równolegle do chodnika na jezdni.

Planowane prace uzyskały pozwolenie ze strony Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Koszt inwestycji to ponad 110 tysięcy złotych i zostanie pokryty z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.