Na ul. Kościuszki powstaje nowy odcinek drogi dla rowerów

Na ul. Kościuszki trwają prace przy wyznaczaniu nowego odcinka drogi dla rowerów. Dzięki temu zniknie zwężenie na wysokości Starego Browaru i budynku Andersii.

„Rowerzysto! Przeprowadź rower 70 metrów” – to znak, który od lat widnieje na trasie wzdłuż ul. Kościuszki. W miejscu, gdzie zwężony jest chodnik i ścieżka rowerowa na wysokości schodów na Dziedziniec Starego Browaru oraz hotelu Andersia, rowerzyści powinni zsiąść z jednośladu i przeprowadzić pojazd kilkadziesiąt metrów, by potem znów powrócić na ścieżkę rowerową.

W praktyce, zdecydowana większość cyklistów przejeżdża ten fragment, choć czasem bywa to trudne, szczególnie, gdy jest tam więcej pieszych lub kolejny rowerzysta jadący z przeciwnej strony.

Poznańskie stowarzyszenia i organizacje związane z ruchem rowerowym w mieście od lat apelowały o wprowadzenie zmian, które umożliwiłyby bezpieczny i komfortowy przejazd rowerów.

Dopiero jednak sytuacja związana z pandemią koronawirusa i akcja zachęcania poznaniaków do przesiadania się na rowery sprawiły, że zdecydowano się na wyznaczenie brakującego odcinka drogi rowerowej w tym rejonie.

Od wczoraj trwają prace przy wprowadzaniu zmian.