Poznańskie obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej

W czwartek, 13 sierpnia, w Poznaniu odbędą się obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Uroczystość będzie miała symboliczny charakter.

Obchody to uczczenie przypadającego 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego i setnej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Uczestnicy oddadzą hołd Wielkopolanom walczącym w wojnie polsko-bolszewickiej.

Uroczystość będzie miała charakter symboliczny z uwagi na trwający stan epidemii. Będą to wspólne obchody organizowane przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Fundację „Zakłady Kórnickie”, Instytut Pamięci Narodowej oddział w Poznaniu, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Broni Pancernej, Zarząd Regionu Solidarność oraz Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Uczestnicy pojawią się w czwartek, o godzinie 18:00 pod tablicą pamątkową poświęconą marszałkowi Piłsudskiemu, która znajduje się na Wieży Zegarowej CK Zamek.

W programie znalazły się m.in. przemówienia przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych i środowisk kombatanckich, złożenie kwiató i zniczy pod tablicą oraz śpiewy pieśni patriotycznych.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, uczestnicy wydarzenia proszeni są o zachowanie dystansu społecznego i założenie maseczek na twarz.

Uroczystość odbywa się pod patronatem wojewody wielkopolskiego oraz prezydenta Poznania.