Poznańskie CBA zatrzymało 3 osoby w sprawie wyłudzenia dotacji unijnych

Jak informuje CBA w Poznaniu, śledztwo prowadzone wraz z poznańską prokuraturą dotyczy niekorzystnego rozporządzania mieniem poprzez wyłudzenie środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt nadzorowany był przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu jako pośrednika. Na podstawie zebranego materiału dowodowego w sprawie zatrzymano trzy osoby, czyli beneficjenta, asystenta i wykonawcę projektu. Podczas […]

Jak informuje CBA w Poznaniu, śledztwo prowadzone wraz z poznańską prokuraturą dotyczy niekorzystnego rozporządzania mieniem poprzez wyłudzenie środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt nadzorowany był przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu jako pośrednika.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego w sprawie zatrzymano trzy osoby, czyli beneficjenta, asystenta i wykonawcę projektu.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania i pracy osób zatrzymanych zabezpieczono dokumentację do dalszej analizy. Zajęto również mienie o wartości co najmniej 150 tysięcy złotych.

Zatrzymanym postawiono zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w wysokości blisko 2.5 mln zł oraz posługiwania się podrobionymi i poświadczającymi nieprawdę dokumentami.

Wobec wszystkich zastosowano środki zapobiegawcze.

W sprawie możliwe są kolejne zatrzymania.