Studio Browar Wakacje / Jesień

Uczniowie powoli kompletują wyprawkę szkolną, by od przyszłego tygodnia powrócić do szkolnych ławek, a my zapraszamy jeszcze na ostatni w tym roku odcinek Studio Browar Wakacje, który odbędzie się w piątek. Porozmawiamy m.in. o tym, jak można spędzać czas jesienią i jak dbać o siebie i wnętrza swoich domów w okresie powakacyjnym. Nie zabraknie sportu, motoryzacji i tradycyjnego kącika historycznego.

To już ostatni program w ramach Studio Browar Wakacje, lifestylowego programu telewizyjnego, który realizowany jest w każdy piątek na żywo w naszym plenerowym studio na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru. Dzięki takiej lokalizacji, każdy może zobaczyć jak wygląda produkcja programu telewizyjnego i co dzieje się za kulisami.

W rolę prowadzących wcielają się nasi dziennikarze: Kamil Czajkowski, Anna Drzazga, Zbigniew Kopeć, Patrycja Rygusiak oraz Tatiana Sokołowska. W tym tygodniu do zespołu dołączy również Joanna Małecka.

Najbliższy program będzie ostatnim w tym roku. Skupimy się w nim na tym, co czeka nas w najbliższych tygodniach, czyli na jesieni, choć jednocześnie podsumujemy ostatnie miesiące.

Karolina Suprun i Arek Paszkowiak odpowiedzą na odwieczne pytanie: „czy śpiewać każdy może?”. Opowiedzą również o muzyce będącej ich pasją i koncertach wprost z jeżyckiego tarasu granych w czasie pandemii.

O tym, jak wspierać twórców nie tylko tych śpiewających porozmawiamy z Aliną Niewczyk-Toczyńską z Fundacji Polska Izba DIY. Fundacja zajmuje się wspieraniem rękodzielników i rzemieślników. Z naszym gościem porozmawiamy także o zbliżających się Targach Hobby, które odbędą się w pierwszy wrześniowy weekend.

O planach na najbliższe tygodnie opowie także Marta Kabsch, PR Manager Starego Browaru. Co planuje w tym roku galeria? Wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Pomaganie przez Bieganie poruszymy również temat sztafetowego biegu charytatywnego Miejska Mila, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Pozostając w temacie sportu, w naszym studiu pojawią się również trener Arkadiusz Makina oraz zawodniczki Sandra Beszterda i Marta Czapik z Rugby Posnania. Dlaczego rugby nie powinno być stereotypowo uznawane za sport dla mężczyzn, jak radzą sobie zawodniczki poznańskiego klubu w rozgrywkach i co jest ważne, by rozpocząć treningi?

Gdy zadbamy o formę, warto też zadbać o urodę. Renata Szykuła z Bio Eco Life przedstawi proces tworzenia kosmetyków i zaprezentuje produkt, który zdobył nagrodę Influencers Top 2020.

Wiedząc, jakich kosmetyków używać, skupimy się na fryzurze. Magdalena Dębska i Beata Lasecka-Gadzińska z ABM Hair Academy opowiedzą o trudach i radościach szkolenia dla mistrzów nożyczek, a także o tym jak rozpoznać dobrze wyszkolonego fryzjera. 

Nie można zapomnieć także o wnętrzach, ogrodach i balkonach – Kamila Żołyńska z kwiaciarni Kamiflora opowie o sezonowych kwiatach jesiennych i specjalnych kompozycjach. Zaprosi także na cyklicznie organizowane przez nią warsztaty.

W naszym cyklu motoryzacyjnym gościem będzie Zbigniew Kopras, który swoją pasję związaną z motoryzacją rozwija od dzieciństwa. Porozmawiamy o tym, jak rekonstruuje pojazdy zabytkowe, a także o prowadzonych przez niego fundacji i Muzeum Techniki Motoryzacyjnej, dzięki którym możliwe jest ratowanie perełek motoryzacyjnych.

O samochodach i temacie moto opowie również Bartosz Bieliński z Automobilklub Wielkopolski. Co nowego słychać na Torze Poznań i czego można się spodziewać w najbliższym czasie?

Z kolei Zbigniew Kopeć w naszym cyklu historycznym opowie o Zamku Cesarskim w Poznaniu. Skupi się na czasach od 1905 roku do zakończenia I wojny światowej. Jak wyglądały ówczesne wnętrza Zamku, jakie były przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń i dlaczego elewacja budynku nazywana jest baśniową? Wspomnimy również cesarza Wilhelma II i jego wizyty w Poznaniu.

Nie zabraknie także filmowych poradników z zakresu kulinariów i „zrób to sam”.

Serdecznie zapraszamy nie tylko do oglądania Studio Browar Wakacje przed monitorami i ekranami, ale także na Dziedzińcu Starego Browaru. Początek już w piątek, 28 sieprnia, o godzinie 17:00.

___

Partnerami projektu są: Sinner Club, Smart Design Expo, Stary Browar, Śliwocki Home i VW Poznań