Trwa Talex Open 2020. Dziś ćwierćfinały singla i półfinały debla

Wczoraj na kortach tenisowych AZS Poznań rozegrano II rundę zawodów Talex Open 2020 z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Do dalszej gry w singlu zakwalifikował się tylko jeden polski zawodnik – Kacper Żuk. Dziś rozegrane będą spotkania ćwierćfinałowe i półfinały debla.

To już 21. edycja Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski. Jak okazało się podczas czwartkowych rozgrywek, nie jest ona jest ona jednak zbyt łaskawa dla zawodników z Polski grających w singlu – pomimo startu 13 Polaków, po drugiej rundzie w grze pozostał tylko jeden – Kacper Żuk, który jest najwyżej notowanym polskim zawodnikiem w turnieju.

W piątek zmierzy się w ćwierćfinale z rozstawionym z numerem 6 Czechem Vitem Koprivą.

Czwartkową niespodzianką na kortach była porażką Harolda Mayota, który w tym roku zwyciężył w juniorskim Australian Open, a w Poznaniu nie zakwalifikował się do ćwierćfinału po tym, jak poniósł porażkę w meczu przeciw Aidanowi McHughowi.

Dziś na kortach AZS odbędą się cztery ćwierćfinały singla, a także półfinały debla. W rozgrywkach podwójnych polscy zawodnicy poradzili sobie lepiej niż w grze pojedynczej i już teraz wiadomo, że w finale debla wystąpi co najmniej jedna polska para.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.