Popularne dreszczowce, czyli ciekawe thrillery do zobaczenia

Wybór filmu na wieczór nie jest łatwy, ponieważ w ciągu ostatnich kilkunastu lat powstało wiele ciekawych produkcji. W przypadku thrillerów można wyróżnić kilka kategorii, na przykład filmy z elementami akcji, psychologii lub dokumentu. Prezentujemy kilka popularnych dreszczowców wartych obejrzenia.

„Czarny deszcz” – film z doskonałą obsadą

Dwaj policjanci z Nowego Jorku, Nick i Charlie, są świadkami zabójstwa. Co prawda funkcjonariuszom udaje się zatrzymać mordercę, jednak muszą dodatkowo przetransportować go do Japonii, a dokładniej do Osaki. Niestety na miejscu morderca ucieka, a funkcjonariusze trafiają do zupełnie innego świata, w którym rządzi japońska mafia. Thriller wyróżnia się przede wszystkim świetną obsadą aktorską oraz doskonałym scenariuszem. Ten i inne popularne dreszczowce można znaleźć na HBO GO. 

„Podejrzani” – psychologiczny thriller

Verbal Kint to jedyny ocalały z grupy przestępców prześwietlanej przez policję kilka tygodni wcześniej. To na pozór drobny oszust, którego przesłuchuje nieustępliwy policjant. Jedynie Verbal jest w stanie opowiedzieć historię szajki przestępców oraz Kaisera Sauze, mitycznego gangstera. „Podejrzani” to film, w którym nie pojawiają się zacienione uliczki, ani wyraźne postaci morderców, mimo to widzowie odczuwają spore napięcie, śledząc akcję, która prowadzi do nieoczekiwanego zakończenia. Właśnie ostatnie sceny filmu są najbardziej zaskakujące i przerażające, ponieważ całkowicie zmieniają spojrzenie na fabułę. 

„Prestiż”, czyli film o magii

Akcja filmu „Prestiż” dzieje się pod koniec XIX wieku w Londynie. Robert i Alfred to przyjaciele i iluzjoniści, którzy wspólnie pracują, wykonując na scenie różnego rodzaju sztuczki magiczne. Pewnego dnia na skutek nieszczęśliwego wypadku ginie żona Roberta, o co ten obarcza winą Alfreda. Od tego czasu rozpoczyna się rywalizacja dwóch iluzjonistów, którzy zaczynają okazywać sobie wzajemną nienawiść. „Prestiż” to film wyjątkowo wciągający i robiący wrażenie. Zdecydowanie warto śledzić bardzo uważnie fabułę od pierwszych do ostatnich scen. 

„Krzyk” – tajemniczy horror

Sidney Prescott to nastolatka, która nie jest w stanie pozbierać się po śmierci matki. Dziewczyna mieszka w Woodsboro z ojcem, który skoncentrowany jest przede wszystkim na swojej pracy. Znajomi ze szkoły Sidney i jej chłopak zostają zamordowani w bardzo brutalny sposób, a za zbrodnie te odpowiada nieznajomy w białej masce. Niedługo później ginie także dyrektor szkoły i cała społeczność wpada w panikę. Obraz to film grozy, w którym pojawia się wiele odwołań do produkcji z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Zawiera wiele krwawych scen, nie brak w nim także sekretów i elementów grozy. Produkcja spodoba się osobom, które lubią horrory i zależy im na tajemniczym klimacie.