Dla małych i dużych, czyli Targi Hobby już w ten weekend!

Dla małych i dużych, dla amatorów i profesjonalistów – w sobotę i niedzielę na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać się będą Targi Hobby, które oferują atrakcje dla wszystkich.

To już 17. edycja Targów Hobby, które przyciągają zarówno dzieci jak i dorosłych. Coś dla siebie znajdą zwiedzający w każdym wieku. Podczas wydarzenia można poznać sposoby na spędzenie czasu zdala od ekranó monitora, telewizora czy smartfona. Znajdą się tam m.in. gry planszowe, klocki Lego, modelarstwo czy różne formy aktywności fizycznej, rozwijania wyobraźni, rękodzieła i kształtowania umiejętności manualnych.

Podobnie jak w ubiegłym roku targi będa podzielone na strefy tematyczne. W każdej z nich przez cały czas trwania imprezy będa odbywac się warsztaty, turnieje, wystawy i pokazy, a także inne atrakcje, które będą zachęcać do skorzystania z danej formy spędzania czasu i rozwijania pasji.

W Strefie Klocków LEGO zaprezentowana będzie m.in. największa w Polsce makieta kolejowa. Nie zabraknie makiet miast, zamków, postaci z książek i filmów czy kultowych pojazdów. Będzie także sentymentalnie – zaprezentowane zostaną najciekawsze retro zestawy.

Drugą ze stref będzie Strefa Gier Planszowych, czyli raj dla fanów wciąż popularnych “planszówek”. Idealną grę dla siebie znajdą zarówno najmłodsi jak i starsi, będą gry dla grup przyjaciół i wielopokoleniowej rodziny. Dostępne będą również m.in. warsztaty z malowania figurek (w tym speed painting) czy szereg mini prelekcji na temat gier planszowych. Odbędzie się tam także mini turniej szachowy.

W Strefie Modelarstwa odbędą się XX Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych organizowane przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych. Bogata wystawa od miłośników kolei w miniaturze zostanie wzbogacona o kolekcje klubów modelarskich z całej Polski, a także prywatnych kolekcjonerów. Nie zabraknie także innych modeli oraz akcesoriów i porad dla amatorów i profesjonalistów.

Strefa Szycia, Rękodzieła i DYI (ang. “Do it yourself” – “zrób to sam”) przygotowała dla zwiedzających m.in. warsztaty tapicerowania paneli ozdobnych, robienia na drutach, prostych przeróbek krawieckich czy szycia worko-plecaka ze starych jeansów. Nowością w strefie będzie prelekcja połączona z degustacją nalewek od Nalewkarni Longinus.

W Strefie Sportowej znajdą się propozycje zarówno najpopularniejszych sportów jak i tych niszowych.

Targi Hobby będą odbywać się w sobotę i niedzielę, czyli 5 i 6 września, na terenie MTP. Bilety i karty parkingowe dla samochodów można kupić tylko online na stronie www.ToBilet.pl – bilet trzeba pobrać również dla dzieci, ponieważ każdy uczestnik wydarzenia musi wypełnić ankietę epidemiologiczną.